Quantcast
Channel: Whalemények
Viewing all 261 articles
Browse latest View live

Ismertető: The King's Face

$
0
0
Cím: The King's Face (왕의 얼굴)
Műfaj: tradícionális, történelmi, dráma
Epizódok száma: 23
Év: 2015
Csatorna: KBS2


Szereplők:
Gwanghae Herceg - Seo In Guk
Kim Ga Hee - Jo Yoon Hee
Seonjo Király - Lee Sung Jae
Kim Do Chi - Shin Sung Rok
Im eunuch - Yoon Bong Kil


Történet:
Az 1590-es években kezd a történet, mely Gwanghee Herceg életútját mutatja be. Apja, Seonjo király hatalmas jelentőséget tulajdonít az arcolvasásnak. Fiatal korában szembesítették azzal, hogy arca nem tartalmazza mindazt, mely királlyá tesz egy királyt, így amint trónra kerül majd, azt megszenvedi az egész ország. Ez aztán megfertőzte az elméjét, csakis arra tette fel életét, hogy olyan ágyasokkal vegye körbe magát, akik majd "kiegészítik" arca hiányosságait és így teljes értékű, jó király lesz. Mivel a Királyné meddő, így jogos örököse nem született, csupán az ágyasok Hercegei veszik körül, így mindegyik ugyanannyi joggal él a trón iránt. Ekkor kezdődik el a vég nélküli csata a trónért, miközben polgári kezdeményezésre a nép egy igazságos társadalmat és uralkodót követelne.

Whalemény:
Miután gőzerővel befejeztem...sőt befaltam a Return c. sorozatot, megint csak eszembe jutott, hogy Shin Sung Rok játszott egyszer egy történelmi sorozatban is, így azonnali elhatározásra jutottam ezen sori mellett.
Szerencsére a későbbiekben kiderült, hogy az egész sorozat zseniális castinggal dolgozik, így ez a 23 rész is szépen lecsusszant. Seo In Guk először vicces volt ilyen környezetben, de ahogy a sorozat felölel legalább 20-25 évet, úgy ő is szépen építette fel karakterét. Tetszett a sorozat alap koncepciója, mely mindent az arcolvasásra épített. Egyszerre volt néha bizarr, néha pedig modern viselkedéskutatós, mintha csak egy Gyilkos Elmék részt néznék a tévében :)
Persze itt is felvázoltak egy se veled se nélküled szerelmi szálat, mely már az elejétől el volt átkozva, viszont nagyon szépen vitték végig és szerencsére nem ragadtak le a nagy szenvedésnél.
Ami különösen tetszett, az a főhősnőnk karaktere. Eleinte persze ő is fiúnak öltözve került be a képbe, majd ahogy megismerjük a történetét és őt is beledobják az események sűrűjébe, szépen felszívja magát és női létéhez képest felveszi a gatyát és végre nem kell, hogy más mentse meg.
Persze, mint minden koreai történelmi sorozatban, itt is van jópár fejfogós rész, amit sosem értünk meg, hogy miért???....de ez sem ment el a teljesen klisés végletig.
A legkisebb mellékszereplőig szépen ki volt dolgozva mindenki és még oda is figyeltek, hogy ne legyenek nagy hézagok az egyes karakterek feltűnése/eltűnése között, így nincsen benne összezavaró rész.
De nézzük is csak főbb szereplőinket:

Gwanghee Herceg:
A Király első ágyasától született, aki viszont sajnos hamar meghalt, így őt és bátyját a Királyné nevelte fel, mintha csak a sajátjai lettek volna. Mindig szívén viselte mindenki búját, baját így néha saját magát is kellemetlen, sőt veszélyes helyzetekbe hozta. Testvérei közt ő az, akiről azonnal mindenki sejteni vélte, hogy megkapja majd a Koronaherceg címet, így persze testvérei szemében is ő lett az első számú ellenség. Gyermekkori szerelmének feltűnése aztán végleg felforgatta amúgy sem egyszerű életét, így végső elhatározásra kellett jönnie, hogy milyen emberré vagy akár királlyá akar válni.
Seo In Guk mindig fel tud vidítani. Elején hozza a kis bohókás kiskutyát, majd bekeményít és csak szurkolni tudunk neki.

Kim Ga Hee:
Gyermekkorában arcolvasók megjósolták neki, hogy arca két sárkányt is szolgál majd, így inkább fiúként élje le az életét. Apja így is kérte tőle, mert tudta, hogy mi vár majd lányára, ha nőként élné le az életét. Azonban sorsa ellen ő sem tehetett már többet, így egy idő után rájött arra, hogy fel kell vállalnia magát és végzetét is és a legjobbat kihozni belőle.
Jo Yoon Hee nagy meglepetés volt számomra. Eleinte azt hittem, hogy megint csak egy újabb "mentsetek meg" karaktert fog hozni, de szerencsére egy belevalóbb karaktert adtak neki, amit nagyon szépen is tudott hozni a képernyőn. Kemény volt, amikor kellett, vicces volt, amikor kellett...úgyhogy csak jókat tudok róla írni.

Kim Do Chi:
Nincstelenként került a Nagy Szövetség tagjai közé, ahol is mestere mindenre megtanította és együtt várták azt a napot, mikor majd mindenki egyenrangú lesz. Azonban mestere halála után olyan útra tévedt, ami aztán drasztikusan eltorzította ezt az utópikus álmot és egy hataloméhes szörnyeteggé változtatta. Nem számít neki senki és semmi, amíg el nem éri célját.
Shin Sung Rok most kicsit takarékban nyomta ezt a sorozatot....vagy csak a forgatókönyves nem mert zakkantabb szerepet adni neki. Néha olyan érzésem volt, hogy kicsit hanyagolják is a benne lévő potenciált, mert sokkal félelmetesebb gonoszt tudtak volna faragni belőle. Persze, azért ebből is kihozta azt amit lehetett...de mást már nem is várunk tőle :D

Összefoglalva: Mindenképpen ajánlom egy megtekintésre. Nem székhez szögező, viszont nem is bealvós. Szépen elosztva kapjuk a cselekményt és közben minőségi módon szórakoztat is.


Trailer


Magyar Felirat


Pontozás:
Cselekmény: 8/10
Színészek: 9/10
Zene: 8/10



Filmajánló: Kundo: Age of the Rampant

$
0
0
2014-ben egy tradíconális film sorra szakasztotta le a díjakat az egyes filmes eseményeken. Így a figyelmemet sem kerülhette el, ráadásul újfent egy harcos szerepében láthatjuk viszont Kang Dong Won-t. Nem a leggyorsabb cselekményvezetéssel büszkélkedik a film, de aki bele tud merülni a történetbe, annak egy emlékezetes alkotást tud hátrahagyni.

Cím: Kundo: Age of the Rampant (군도:민란의 시대)
Rendező: Yoon Jong Bin
Játékidő: 137 perc
Műfaj: tradicionális, harcművészet, akció
Dátum: 2014. július 23.


Szereplők:
Dol Moo Chi - Ha Jung Woo
Jo Yoon - Kang Dong Won
Ddaeng Choo - Lee Kyung Young
Chun Bo - Ma Dong Seok
Ma Hyang - Yoon Ji Hye



Történet:
A 19. században járunk. Jo Yoon egy nemes és egy kiszeng törvénytelen kapcsolatából született, azonban mivel a nemes úrnak nem született trónörököse, 10 éves korában magához vette. Ezután viszont mégis sikerült mostohaanyjának egy fiút szülni, így Jo Yoon örökös harcba szállt saját magával és mindenkivel apja kegyeiért.
Ahogy telt az idő, Jo Yoon esélyt kapott a felemelkedésre, mivel útonállók megölik öccsét, így megint csak ő marad egyedüli örökösként. Amire nem számított az az, hogy öccse felesége épp terhes, így ha kisfiút szül, megint csak a létra alján találja magát. Ekkor kezébe veszi a sorsát és felbérel egy hentest, hogy éjjel ölje meg sógornőjét a meg sem született babával együtt.
Így találkozunk Dol Moo Chi-val a hentessel, akinek lelkiismerete olyan láncolatot indít be, mely gyökerestül fordítja fel mind saját, mind az egész ország életét.

Whalemény:
Bizony, néha kicsit lassú. Viszont olyan atmoszférát teremt, amiben ez nem számít és csak hagyjuk sodródni magunkat a meghökkentő, borzalmas vagy éppen komikus eseményeket látva. Amit ki kell emeljek a filmet illetően az a gyönyörű képi elemek. Megint kitettek magukért a filmesek és persze a harcművészeti felelősök is. Gyönyörű az összes táj, hatalmas terekkel dolgoznak és lebilincselőek a harci jelenetek is. Kang Dong Won-t én legelőször a Duelistc. 2005-ös filmjében láttam és annak hatására döntöttem el, hogy az összes filmjét meg fogom nézni. Zseniális színész. Szerencsére itt is kamatoztatta kardvívói tehetségét, aminek személy szerint nagyon örültem.
2016-ban szerencsém volt látogatást tenni Korea Yongin tartományában lévő Minsokchon hagyományos faluba (kvázi skanzen), ahol jópár jelenetet forgattak ebből a filmből is. Libabőrös érzés volt, ahogy láttam magam előtt az ismerős építményeket illetve a film posztereit.

















(többek között ebben a skanzenben forgatták a Story5 csatornán most is szinkronosan látható Queen for Seven Days és a The King's Face c. doramát is)


Film révén a szereplőkről most nem írnék részletesebben, mert azzal pont a cselekményről rántanám le a leplet.

Összefoglalva: Mindenképp ajánlott. Izgalmas a sztori, jók a színészek és a karakterek is. Nem is kell több ahhoz, hogy csak leüljünk a fotelbe és átadjuk magunkat az élménynek.

Trailer




Magyar Felirat


Pontozás:
Cselekmény: 8/10
Színészek: 7/10
Zene: 9/10


Ismertető: Radio Romance

$
0
0
Cím: Radio romance (라디오 로맨스)
Műfaj: romantikus, vígjáték
Epizódok száma: 16
Év: 2018
Csatorna: KBS2

Szereplők:
Yoon Doo Joon - Ji Soo Ho
Kim So Hyun - Song Geu Rim
Yoon Park - Lee Gang
Yura - Jin Tae Ri
Kwak Dong Yeon - Jason


Történet:
Song Geu Rim segédíróként dolgozik a KBC rádióállomáson, azonban egyszer csak elbocsátják onnan. Egy különc, azonban nagyon tehetséges producernek köszönhetően visszatérhet immár főíróként, ha sikerül meggyőznie napjaink legnagyobb sztárját Ji Soo Ho-t arról, hogy egy napi műsorban vállalja el a műsorvezetést tök kevés gázsiért, cserébe napi fix elfoglaltságként.
Soo Ho kisebb huzavona után vállalja a feladatot, Geu Rim személye miatt, akinek köszönhetően az igencsak rideg és erős kötöttségek között felnőtt sztár elkezd kicsit kinyílni.

Whalemény:
Még mindig úgy érzem kicsit kiégtem sorozatok terén, valamiért nem jön be szinte "semmi" az idei felhozatalból, így megfeszítvén magam választottam egy romantikus komédiát. Ugyan az világosan látszott mekkora nagy bukás volt kint a sorozat a nézettséget tekintve. De hát ugye nem minden a nézettség, gondoltam én.

Így megnézve nem tudom pocséknak értékelni a sorozatot, ami indokolná ezt, de jónak se mondanám. Röviden egy néhol unalmas, szokványos (avagy klisés) romantikus történet, a szokványos karakterekkel a szokványos fordulatokkal és véggel. Semmi többet nem tartogat a nézőknek a Radio Romance. Az ez előzetest és asianwikis adatlapja alapján nem is számítottam nagy zsákbamacskára.
A rádió mint téma feszegetése izgalmas kérdést adott volna a sorozatnak, de ezt teljes mértékben kiaknázatlanul hagyták (lásd korábbi rövid whaleményem a kdramák másodlagos jelentéséről itt) és letudták annyival, hogy a főhősnőnek látássérült édesanyja miatt lett nagy szerelem a rádiózás, ami manapság már kezd kimenni a "divatból". Pont. Ennyi. A rádiózás igazi szépsége és varázsa igazán számomra nem lett bemutatva. Mondogatni mondogatták a karakterek hogy ilyen lassú, erre hasonlít, arra hasonlít, de nekem jött át a magic (varázs) sehogy sem.
Végig gondolva szinte semmi többet nem tudnék kiemelni az egész műből, mert annyira átlagos és annyira fix dolgokkal operál, hogy kb. szerintem alig gondolkodtak az írók ezen a történeten. A pasi a szokásos lelki sebekkel, amit a "cuki" főhősnő old fel benne, a szegénysorból jött lány az álmaival, és megkérdőjelezhető tehetséggel, a főhős gazdag szüleinek gonoszkodása, csapatépítő túra, a főszereplők között kötött szerződés... és sorolhatnám napestig.

Főhőseink aranyosak voltak, így a romantikus cicázást könnyen élvezheti a néző és mivel nagyobb drámára nem számíthatunk kapunk ebből bőven. Illetve amennyire örültem Kwak Dong Yeon megjelenésének, mint pszichiátere Soo Honak annyira múlt is el bennem a varázs látva mennyire félresikerült pszichiátert kerítettek belőle. Nem csodálom, hogy Soo Ho még nem gyógyult ki. :D  Sajnos a színészekkel voltak bajaim, és ez a teljesen tétnélküliség mégiscsak rátett a sorozatra és annak 16 részére.

Ji Soo Ho
Kiskorától megtanulta, hogy ne mutasson érzelmeket és teljes kontroll alatt tartsa az életét. Falakat emelt maga köré, mert senkiben sem bízhatott és hóbortos pszichológusa sem ért el nála átütő sikereket, egészen addig, míg a múltjából vissza nem tért Song Geu Rim. A lány miatt ok nélkül tesz komfortzónán kívüli lépéseket, amik ha elsőre nem is tetszenek neki és nem is érti őket, idővel meglátja jót az "új világban" amit kap.
Sajnos senki nem fog tudni meggyőzni arról, hogy Doo Joon-nak bármi keresnivalója lenne a színész világban. Egy másik sorozatban még kíváncsi lennék rá, de amit itt nyújtott nagyon közel volt a nullához.


Song Geu Rim
Látássérült édesanyjával kiskorában sokszor hallgatott rádiót, ami miatt igazi szívügye lett az ottani munka. Mélységesen elítéli azokat akik nem látják varázsát, és talán emiatt sem győzött meg arról, hogy lenne bármilyen létjogosultsága a mai világban a rádiónak, mint fő médiaeszköznek.
Ez volt Kim So Hyun első sorozata, amiben már felnőtt korú és nem gyerekszínész, sajnálatos, hogy végül "bukás" lett a vége. So Hyun ügyes mint színész és remélem a későbbiekben bátrabban választ szerepeket, amiben picit tudja tehetségét kamatoztatni.

Összefoglalva:
Háááááááát.... összességében ez egy kevéssé felkavart limonádé. Nem tudom teljesen negatívan értékelni. Iszonyatosan átlagos lett. Talán a semmilyen színészi játék és karakterek miatt is alakulhatott így, vagy annak köszönhető, hogy úgy igazán semminek a mélyére nem ment le a sorozat. Egyszer szerintem meglehet nézni, mert akadnak benne aranyos pillanatok, amik jól esnek a női szívnek, de ennyi. Ha valaki minőségibb darabok érdeklik semmiképp ne fogjon bele.

Trailer
Magyar Felirat

Pontozás:
Cselekmény: 5/10
Színészek: 5/10
Zene: 6/10

21 nap Koreában - 17. rész ~ Gyeongju, Busan Tower

$
0
0

2015. 08. 06. Csütörtök


Úgy döntöttünk, hogy majd Gyeongjuban (경주) eszünk, hiszen jó 2 órás az út megint. Mai napig rejtély hogy kitől kaptunk gyümölcsöt és ivóleveket, de köszönjük szépen, az útra tökéletesek. Az ivóléről jut eszembe. Ha vmit tasakban ehetővé – ihatóvá lehet tenni, azt biztos, hogy a koreaiaknál megtalálhatjuk. Egyik ilyen meglepő dolog volt a hagymalé :D Mi a fügelé mellé lilahagymalét kaptunk, de van természetesen vöröshagymalé is. 
 
Gyeongjuba egy hagyományos tetős kapun keresztül léphettünk be. Szeretem az ilyen dolgokat. Kicsit azt az érzést kelti, mintha egy másik világ várna rád, ami most nem is áll messze a valóságtól. Gyeongju volt kb. 1000 évig a Silla –királyság (i.e. 57-935) fővárosa Sorabol néven, így rengeteg dolog őrzi az ősök titkait, emlékeit. Legyen szó akár a híres sirályi sírokról, vagy a Buddha templomról. Gyeongju egy olyan hely, ahol a Silla és a Joseon - dinasztia buddhista kultúrája megmaradt, és így az egész várost a világ kulturális örökségeként ismerik el.
Kevesen ismerik a gyeonjui Yangdong falut (양동 마을), amely 2010 óta UNESCO örökség. Gyönyörű természeti környezetben mutatja be a hagyományos Joseon - dinasztia örökségét. Kb. 160 ház mutatja be eredeti állapotban a régi kort. (képek a netről)
Az ember, ha Gyeongjuban jár, hajlamos csak a királyi sírokat, csillagvizsgálót meglátogatni. De érdemes betérni a Silla Művészeti és Tudományos Múzeumba (신라 역사 과학관) is, ahol nemcsak a csillagvizsgálóról tudhat meg bővebb információt, de megkongathatja a Sangwonsa templom bronz harangjának modelljét. A második emeleten Silla és Baekje arany koronája, a Haeinsa-templom Tripitaka Koreana van, de megtalálható a Seokguram Grotto miniatúrája is. (képek netről)
A Gyeongju Nemzeti Múzeumot (국립 경주 박물관) a látogatók és a helyiek egyaránt szeretik, mivel a Silla-dinasztia számos történelmi és kulturális leletét tartalmazza. Nemcsak a Silla időszak csillogó tartozékait (koronák, övek, fülbevalók), hanem a korabeli földműves tárgyakat, kézműves alkotásokat, háztartási cikkeket is bemutatnak. (képek a netről)
Illetve a különleges Woljeonggyo – hidat (월정 교) is érdemes megnézni. 2008-ban kezdték felépíteni (rekonstruálni) az 1300 évvel ezelőtti épületet. A híd 66,2 m hosszú, 9 m széles és 8,3 m magas, mindkét oldalon egy 9 méter magas pavilon áll. Kb. 16500 t gránitot használtak fel. (képek a netről)

A Gyerim-erdő (경주 계림) a Cheomseongdae Obszervatórium és a Wolseong-erőd között található, melyet japán gyertyánszilek (zelkova) és fűzfák sokasága alkot egy kis patak mentén, tavasszal repcék ezrei sárgítják a tájat. A legenda szerint Seok Tal Hae király uralkodásának negyedik évében, miközben az erdőt fény árasztotta el, csibék hangos csipogása keltett zajt. A király szolgáit elküldte megnézni, mi az a fényesség. A szolgák egy zsinóron lógó aranyládikát (tojást) találtak, mely alatt egy kakas hangoskodott. A ládikában egy kisfiú volt. Al Ji nevet kapta, vezetéknévként pedig a Kimet, mivel arany tojásból származott (Kim ~ 김 ~ 金 ~ arany), akit  a király fiaként nevelt. Így függ össze az erdő Kim Al Ji (김알지) , a klán alapítóját körülvevő mítoszokkal. 1963-ban a 19-es számú történelmi helyszínként regisztrálták. (képek a netről)
Anapji-tó (안압지) egy mesterséges tó a Donggung palotánál (ez igen kicsi), melyet Munmu királysága alatt hoztak létre különlegesen gyönyörű virágjaival, ritka állataival. A régészeti ásatások szerint 3 sziget is volt egykoron a tóban. A Silla Királyság bukása után a tó is lassan kiszáradt, de a ’70-es években elkezdték helyre állítani.(képek a netről)
Ne feledkezzünk el a királyi sírokról se a Tumuli parkban, azaz Daereungwonról (대릉원). Az itt található sírok a sillai királyok és más kiemelkedő személyek nyughelyei. A ’70-es évek közepén tárták fel a legtöbb sírt. Híres Michu király (262-284, Silla 13. királya) sírja, az úgynevezett „Bambusz sír”. Állítólag a 14. király uralkodásakor a japánok támadását a sírból kijövő halott katonák űzték el, akik a fülük mögé bambuszleveleket tűztek. Másik híres sírhalom a dupla sír, a Hwangnam Daechong (황남대총), egy királyi páré, melyben több mint 30 000 leletet, köztük több aranytárgyat találtak. Az egyik leghíresebb egy aranykorona (188. nemzeti kincs). Az egyetlen látogatható sír a Cheonmachong (천마총), avagy a „Szárnyas ló sírja”, amely nevét a sírban található nyírfakéregre festett szárnyaslóról kapta. A sír nagyon gazdag volt leletekben, másolataik helyben megtekinthetők, az eredetiek a helyi Nemzeti Múzeumban láthatók. (képek a netről)
Rengeteg filmet, doramát forgattak Gyeongjuban, hiszen a város, mint óriási nyitott múzeum rengeteg csodálatos történelmi épületet rejt. Pl Queen Seondeok (2009), Princess Hours (2006), The King's Dream (2012), Wonderful Days (2014), Gyeongju 2014, Kick the Moon (2001), A Shilla Millennium Parkban található Hotel Ragung pedig szerepelt a Boys over Flowers (2009) című drámában.
A mi első utunk a híres Bulguksa templom (불국사) volt a Toham-hegy lejtőinél, mely 1995 óta Világörökségi helyszín. Dél-Koreának hét nemzeti kincse is megtalálható itt. A templomi feljegyzések szerint az első templom 528-ban épült ezen a helyen. Az alapok és a pagodák még eredetiek, melyek a Silla korszakban épültek (a jelenlegi templomot 751-ben építették a Samguk Yusa szerint, amely egy 13. századi szöveg, ami a koreai alapítás történetét és legendáit öleli fel egészen a 10. századig). A többit az évek alatt hozták rendbe, mivel a fából épített templomot sokszor megsemmisítették, kifosztották, csak a kőből készült részek maradtak meg. Teljesen csak a ’60-as években sikerült helyreállítani. A templom Buddha földjét képviseli.
3 fő része van. Egyik fő része a  Birojeon (비로전) kis templom / csarnok , ahol a Vairocana Buddha főszobor ül (26. nemzeti kincs). Mellette áll a Sarithapsztúpa, ami egy ereklyetartó (사리탑), állítólag vagy 8 pap vagy egy királyné maradványait tartalmazza.
Másik nagy része a Daeungjeon (Nagy Megvilágosodás, azaz főtemplom) (대웅전), ahol Sakjamuni Buddha aranyozott bronzszobra található. A hozzávezető lépcső szintén nemzeti kincs, a  „Kék felhő híd” (청운교- Cheongungyo) és a „Fehér felhő híd” (백운교- Baekungyo). Udvarában bal oldalon a Seokgatap (석가탑 / 삼층 석탑 – 21. nemzeti kincs), azaz 3 szintű kőpagoda és a jobb oldalon Dabotap (다보탑) kőpagoda (20. nemzeti kincs). A Seokgatap 8,2 m magas, sajnos ottlétünkkor épp felújították. Shadow Pond-nak is nevezték. Az akkori kőfaragó, Asadal felesége az építkezés alatt meglátogatta a férjét, miután több éve nem hallott róla hírt, de Bulguksaba nem mehetett be nő, amíg a pagodákat be nem fejezték. Egy szerzetes megsajnálta és azt mondta neki, hogy tudni fogja, mikor készül el a pagoda, mert az árnyéka meg fog jelenni a tó felszínén. De az árnyék nem volt látható. Ráadásul a pletykák szerint férje egy Shilla hercegnőt akart feleségül venni, bánatában a tóba vetette magát és megfulladt. Ezt követően a Seokgatapot „Árnyék nélküli pagodának”(그림자없는 탑), a tavat pedig „Árnyék/tükörkép tavacskának” (그림자 연못) kezdték hívni. A Dabotap egy 3 szintes pagoda 10,4 méter magas, és díszesebb stílusban épült, mint a Seokgatap. A 10 wonos érmén láthatjuk.
Harmadik része a Geungnakjeon (극락전), ahol az aranyozott bronz Amitábha (27. nemzeti kincs), a  „Tiszta Föld Buddhája” található. A csarnokhoz vezető lépcsők a Lótuszvirág híd (연화교 -  Yeonhwagyo) és a Hét kincs / fénysugár/szerencse híd (칠보교 - Chilbogyo).
A Birojeon és a Daeungjeon közötti oktató csarnok a Museoljeon (무설전). Nevét abból a meggyőződésből kapta, miszerint Buddha tanításait nem lehet egyedül puszta szavakkal megtanítani.
A tavak felé a Cheonghwanmunon áthaladva 4 óriási őrző, azaz a ” Négy mennyei őrző” (사 대천왕 - Sadae Cheonwang ) figyelő szemei között sétál az ember. A nyugati Virūpākṣa (서방 광목천왕 – seobang gwangmog - cheonwang), „aki mindent lát”. A harmonikus és együtt érző keleti Dhṛtarāṣṭra (동방 지국천왕 – dongbang jigug - cheonwang) "aki fenntartja az államot", vagy "a földek figyelője". A szelet uraló déli Virūḍhaka (남방 증장천왕  - nambang jeungjang-cheonwang) "a növekedés védőszentje", „ a gonosz elleni küzdő” , „az igazság ura„. És a negyedik, a vezető, az északi Vaiśravaṇa (북방 다문천왕 – bugbang damun-cheonwang), „aki mindent hall „ , akinek kezében a  kis pagoda az isteni kincsházat jelképezi, amelynek tartalmát őrzi és átadja.
Kifele sétálva már nagyon szomjasak voltunk a hőségben, a kisüveg vizünk igencsak felmelegedett, de szerencsénkre egy mesterséges kutat építettek, mely mellett merőedények lógtak, amit mindenki használhatott. A helyiek pedig bőszen mutogatták, hogy nyugodtan igyunk mi is, hiszen azért van. Ááááá, de jó hűs volt, igazi kúthideg. Az ajándékboltnál láttuk, hogy lehet kapni tasakban hideg turmixot (설레임 밀크쉐이크), méghozzá olyat, amit a tanárnőnk nagyon szeret. Természetes volt, hogy meglepjük vele. A gond csak az volt, hogy az öreg eladóbácsi azt mondta, elfogyott.  Szomorúan vettük ezt tudomásul, ő megpróbált mást ránk sózni. Mondtuk neki, hogy köszönjük, de ez a fajta shake, amit a tanárnőnk nagyon kedvel, neki szerettünk volna venni ajándékba. Hogy a szomorú ábrázatunk, a nyelven való csetlő – botló próbálkozásunk, vagy a tanárnőnk iránti szeretetünk hatotta – e meg (szerintem utóbbi :D ), nem tudjuk, de megállított minket és megkérdezte, hogy biztosan ezt kérjük?  - Igen.  – válaszoltuk. Elfordult, vmit magyarázott egy másik ajussinak, majd visszafordult és közölte, akkor a ház mögött a kollegámtól kaptok, menjetek oda. (őőőőőő hogy is van ez, nem azt mondta, hogy elfogyott?) Mindenestere a bódé mögött valóban kaptunk shaket, az ajussi egy faládából kotorta elő. Sűrű meghajlások, köszönések közepette hagytuk el a templomot. Hát így szereztünk mi pult alól turmixot egy idegen országban :D :D 
Ha már itt vagyunk, megnéztük a közelben lévő Seokguram Grottot (석굴암), a Bulguksa templomhoz köthető sziklabarlangot, melyben egy gránit Buddha ül (24. nemzeti kincs). ’95 óta az UNESCO Világörökség része, geometriájának, vallásának, művészi értékének és egyedi építészetének elismeréseként. Csodálatos kilátás miatt hajnalban sokan sétálnak fel a hegyre, hogy a napfelkeltét a tengernél innen nézhessék meg. Ezt a kb. 15 perces sétát mi is megtettük, de legnagyobb szomorúságunkra magát a szobrot nem fotózhattuk, a Buddha szobor egy üvegfal mögött ül egy 1,34 m magas lótuszállványon és 305 m magas. 10000 wonért lámpásra, vagy cserépre írhatunk (pont egy magyar írásba botlottunk), vagy a nagy harangot is egyszer megkongathatjuk. Na azért itt felszaladt a szemem, 1 ütésért 10000 wont? Mindenki maga dönti el persze, h milyen élmény mennyit ér meg, én kihagytam. :D A sok színes lampion nagyon jól nézett ki.
A buddhista templomoknál újra megcsodálhattuk a palotákra is jellemző dancheong (단청) technikát, amely a színeket (kék / piros /sárga / fehér / fekete) alakzatba rendezve használja

Innen átmentünk Seondeok királynő sírdombjához (경주 선덕여 왕릉). Jól eldugták az erdőben. Nem olyan egyszerű megtalálni a leágazást. De ha megvan, akkor már az erdő - melynek közepén ott áll a domb - békét, nyugalmat áraszt. Deokman hercegnő, Jinpyeong király legidősebb lánya, Seondeok néven lett a Silla Királyság első királynője (632 – 647). (A róla készült sorozatot a magyar tv is vetítette Silla királyság ékköve címen - Queen Seondeok – 선덕여) . Számos erőfeszítést tett a Három királyság (Baekje, Goguryeo, Silla) egységének megalapozására, miközben uralmát lázadások nehezítették. Bár háborús és erőszakos korban uralkodott, Silla kultúráját is előmozdította, illetve új korszakot hozott a női uralkodás szintjén. Mivel apjának fiú utódai nem voltak a „szentcsont” kötelék miatt lehetett királynő. Ügyes diplomáciájának köszönhetően erős szövetséget alakított ki a kínai Tang - dinasztiával. Érdekelte a buddhizmus, mely később államvallássá lett. Bár a lázadók szerint egy nő nem tudja vezetni a királyságot, az hogy egy újabb nő követte a trónon, az ellenkezőjét bizonyította. A lázadás után nem sokkal később hunyt el. Seondeok „előrejelző” képességeiről, népe iránti szeretetéről szájról-szájra terjedő legendák és néhány szétszórt írásos feljegyzés árulkodik. Egyszer fehér békák kórusa tűnt fel a  Yeongmyosa templomnál (영묘사) /( egy elmélet szerint a mai Heungnyunsa-templom – 흥륜사). Állítólag Seondeok ebből tudta, hogy a békák katonákat jelentenek, akik a Jade-kapun keresztül akarnak betörni. Ezért katonákat küldött, akik a valóban ott állomásozó baekjei támadókat megsemmisítették. Ott van Jigwi legendája (지귀) is. Egy ffi, aki látta Seondokot, teljesen figyelmen kívül hagyva az életkor és a társadalmi státusz közötti különbséget, beleszeretett. Közeledni próbált a királynőhöz, de az őrök letartóztatták. Seondok, megkérdezte, mi ez a zűrzavar. Amikor megtudta, egy templomba hívta Jigwit, aki hamarabb ért oda, mint a királynő. A fáradtságtól elaludt. Seondeok nem akarta felkelteni, ezért karkötőjét a mellkasára helyezte. Jigwi amikor felébredt, annyira meghatódott ettől a kedvességtől, hogy szíve lángra lobbant, amelyben elégett Jigwi és a templom is. Megépítette a Bunhwangsa-templomot (분황사) és a Cheomseongdae Obszervatóriumot, az első csillagvizsgálót (첨성대), a Hwangyongsa-templom (Sárga Sárkány Temploma 황룡사 지) híres kilencemeletes pagodáját, amely Buddha kívánságára épült, hogy Sillát senki ne támadja meg. 
Visszafelé akadt egy apróbb problémánk, elromlott a GPS-ünk. Vagy egy félóra szenvedés után még mindig nem akarta az igazságot, úgy döntöttünk előbb eszünk, majd közben nyugodtan keresünk megoldást. A kis étteremig simán visszataláltunk :D Nagyon jópofa volt a kajálda tele apró szobrokkal, melyek a mindennapi élet különböző eseményeit illusztrálták. Legyen szó kimcsi készítésről, játékról. Még egy csodás arany koronát is láttunk. Na, itt találkoztunk először egy kicsit unszimpatikus felszolgálóval. Bár az ő oldala is megérthető. Mint kiderült, kérhetünk 4 vagy 6 adagosat, mi 5-en vtunk. Mondtuk, nekünk elég a négyszemélyes, csak kérünk egy plusz rizst. Néni inkább a 6 személyes adagot szerette vna ránk tukmálni, de aztán sikerült meggyőzni, hogy elég a négy adag és megkaptuk az ötödik rizst. A kiszolgálásnál azért érezhető volt a visszafogott kedvesség. De ezen hamar túllendültünk, meglátva a mennyiséget, örültünk, hogy nem engedtünk. :D És nem utolsósorban minden nagyon finom volt.

Bőséges ebéd után átsétáltunk a híres Cheomseongdae obszervatóriumhoz (첨성대), amely Ázsia legrégebbi meglévő csillagvizsgálója, amelyet Seondeok királynő építtetett. Az ősi épület megőrizte eredeti formáját. A vizsgáló magassága 9,17 méter, 362 gránitkőből áll, amely a holdév 362 napjával egyenló.  Az ablak felett 12 sor, amely a hónapokat jelképezi. Állítólag azért 27 sor magas, mert Seondeok a királyság 27. uralkodója volt. Belülről egészen az ablakig homokkal és egyéb törmelékkel töltötték fel. Kívülről egy létrán felmásztak az ablakig, majd bent a felhalmozott homokról ismét egy létra segítségével másztak fel a vizsgáló tetejéig a tudósok. 1962 decembere óta nemzeti kincs (31.).
A parkban szintén található néhány sír. Ezeket a látogatók elöl elkerítették, de azért sikerült megcsodálni így is. Sajnos majd egy órát elvesztettünk azzal, hogy telefonra vmi használható gps-t letöltsünk, mert vmiért egyik sem akarta beazonosítani a környéket. Így nagyobb séta ezen a területen kimaradt , de aztán az egyik változat kegyes volt hozzánk. Útnak indultunk Busan felé.
Menet közben a naplementébe is belefutottunk, egyértelmű volt, hogy megállunk. A távolban pedig feltűntek a busani házak. Szállásunk megint jó helyen volt :D A lejtős úton már meg sem lepődtünk :D A magas téglafalkerítés többfordulós lépcsősort rejtett magában, mire magához a lakáshoz értünk. Miután csomagjainkat lepakoltunk, kiderült, ha kicsit sietünk, akkor a Busan Towert még nyitva találjuk és csodás éjszakai látványban lehet részünk. Hát akkor?! Hajrá! :D
Az ember nagy lelkesedésében mindig elfelejti egy pillanatra, hogy csak óvatosan a „go-gok-kal”, mert érheti meglepetés :D . Már csak nevettünk, amikor kiderült, hogy a kilátóhoz a Yongdusan Parkban (용두산 공원) vagy lépcsőn jutunk fel, vagy felfelé szépen körbesétáljuk a hegyet. Sétálunk :D Van még egy lehetőség, a közeli a metróállomástól lépcsőn lehet megközelíteni a parkot. A hegy állítólag hasonlít egy sárkányfejre, nevét is valószínűleg erre való utalásként kapta. A yongdu (龙头) jelentése sárkányfej. A bejáratnál látható is a sárkány. A park 69000 nm-en terül el. Akit érdekel a népzene, annak érdemes betérnie a hangszermúzeumba (세계 민속 악기 박물관), ahol a világ különböző népi hangszereit nézheti meg és próbálhatja ki a látogató. Vannak gyümölcsökből, emberi csontból ( :O ), még patkánybőrből készült hangszer is. Ez a múzeum a torony melletti kétszintes épület. Innen letekintve a parkoló közepén ott áll Yi Sun Sin admirális szobra. A parkban minden szombaton március és november között hagyományos művészeti előadásokat tartanak. Nappal érdemes megcsodálni a virág-világórát. A torony aljában van egy hajómodell kiállítás, ahol a világ minden tájáról mutatnak be hajókat. A hagyományos régi koreai kender hajóktól a teknős hajókon át egész a luxusvitorlásokig, hadihajókig több mint 80 modellt mutatnak be. A koreai háború idején a menekülők a hegy oldalába húzták fel házaikat, de a környék már kétszer leégett. Azóta házak nem, de fák nőnek a hegy oldalán. (képek a netről)
Mire a toronyhoz értünk, már csak negyedóra maradt a nyitvatartásból, de a kedves ajussi még megengedte, ha gyorsak leszünk, felmehetünk. Naná! :D Mindenbe belementünk, csak hadd lássuk az éjszakai várost. Fent már nem annyira kedves ajussiba futottunk. A koreai lányok méterenként szelfisztek különböző pozícióba, ablaknak dőlve, párkányra állva stb. Amíg őket csak megmosolyogta a bizti őr, addig nekünk nonstop a vállunkat kocogtatta, hogy a fényképezőgépet ne közelítsük annyira az üveghez, mert kitörik és a párkányhoz se támaszkodjunk….(?????) . Ez annyira nem esett jól, de este 10-kor tuti nem állok neki külföldön értetlenkedni.
Busan torony (부산 타워)  1973-ban épült a 120 m magas torony. Semmi extrát nem tartalmaz, de a városra nyíló csodálatos kilátás miatt nem szabad kihagyni. Este kicsit nehezebb körbenézni, de ez nem von le semmit abból, hogy mennyire szép. Ha már korlát, nem hiányozhatnak a lakatok sem :D és a szívespad sem :D

Hazaérve már mindenki csak a légkondi bekapcsolását és a hűs zuhanyt várta.

További képeket és videókat láthattok ezen a  >> Drive link <<-en :) (folyamatosan frissül majd, csak várjatok egy kicsit, hogy betöltődjenek a mappák)



Írta: ~msandingo~

Filmajánló: Vanishing Time: A Boy who returned

$
0
0
Cím: Vanishing Time: A Boy who returned (가려진 시간)
Rendező: Uhm Tae Hwa
Műfaj: misztikus, dráma
Bemutató: 2016. november 16.
Játékidő: 129 perc


Szereplők:
Sung Min - Kang Dong Won
-> gyermek: Lee Hyo Je
Soo Rin - Shin Eun Soo
Tae Sik - Um Tae Goo
-> gyermek: Kim Dan Yul
Nyomozó - Kwon Hae Hyo


Történet:
Soo Rin kénytelen nevelőapjával egy szigetre költözni, miután édesanyja meghalt egy autóbalesetben. Apja a szigeten lévő alagút építésén dolgozik éjjeli műszakban, így az eddig sem rózsás kapcsolatuk most sem tud jobbra fordulni.
Az iskolában mindenki különcnek csúfolja a lányt, aki magányában blogot vezet féreglyukakról és alternatív dimenziókról / testen kívüli élményekről. Egyik nap összeismerkedik Sung Min-nel, aki árvaházban él és nyitott a lány érdeklődési körére, így hamar barátokká válnak.
Egyik nap Sung Min barátaival és Soo Rin-nel be akarnak lopódzni az alagút építési területésre, hogy meglessék a robbantásokat.
Azonban közben találnak egy titkos barlangot a föld alatt, ahol egy különleges világító tojás rejlik, melyről úgy tartják, hogy egy koboldé, aki egy perc alatt felnőtté változtat egy gyereket.
Sung Min és Soo Rin sosem gondolta volna, hogy ez az ártalmatlannak tűnő felfedezés örökre megváltoztatja majd az életüket...

Whalemény:
Nos, sajnos ezen film esetében muszáj egy bizonyos fokig spoilereznem, így aki nem akar egy picit sem többet tudni, annak azt ajánlom, hogy csak a fenti történet részig olvasson :)

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>SPOILER<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
Miután Sung Min és barátai megtalálják a barlangban a tojást - Soo Rin kihagyásával - fel is törik. Ez azt eredményezte, hogy teljesen megállították az időt. Semmi, de semmi nem mozdult egy arasznyit sem. Se az élőlények, se maga a víz sem. Ebben a tökéletesen inger- és hangszegény környezetben kellett elérniük azt a felnőtt kort, amikor is az idő újra elindul és a külvilág számára ők már csak ismeretlen felnőttek lesznek.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>SPOILER VÉGE<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Nagyon érdekes atmoszférával dolgozik a film. Lassabb a történetvezetés de épp emiatt nincs bennünk hiányérzet, szépen felfestenek minden kapcsolatot és nem mellesleg minőségi kameramunkával is hozzájárulnak mindezen élményhez.
Az alap szituáció már önmagában felvet kérdéseket, hogy ha mi kerülnénk ilyen szituációba, mit is kezdenénk a mi kis szubjektív időnkkel? Először persze jó ötletnek tűnik, de utána mindenki szerintem rájön, hogy társaság és fejlődés/előrelépés nélkül igazából nem élet az élet.
Próbálnak abba kapaszkodni, amiben hisznek, várva a napot, mire végre újra beindul a világ. Ehhez néha elég egy új hobbi találása, vagy éppen csak az optimizmus töretlensége.

Azonban mint mindenkinél, itt is megjelenik az a holt pont, aminél valaki feladja, valaki pedig új erőre kapva folytatja tovább a harcot.


Nem mondanám egy szívderítő filmnek, mégis valahogy az ember szívébe lopja magát és amikor vége, akkor is utána még egész este kattog a fejedben. Mit csinálnál másképp? Mit csinálnál ugyanúgy? Meddig mennél el az igazadért? Egyáltalán lehetséges-e elvárni az emberektől, hogy higyjenek abban, ami lehetetlen?
Persze az igazságérzetünk végig dühöng a film során, mégis tehetetlenül ülünk mi is a képernyő előtt. Pont ez is a film célja, hogy szinte egy cipőben legyünk főszereplőinkkel és végigmenjünk mi is a történetükön.

Most viszont jöjjön pár sor a színészekről is:
Kang Dong Won (felnőtt Sung Min) neve mindig húzóerő számomra egy filmnél, így került ez az alkotás is a listára....És megint csak nem csalódtam. Különös érzéke van mindig a projektek kiválasztásához, így már egy hatalmas palettát játszhatott végig. Mindezt 150%-os teljesítménnyel.
Ebben a filmben egy hatalmas buktatót láttam előre lelki szemeim előtt, ami miatt féltem, hogy is fogják ezt a nézők számára megjeleníteni. Ez nem más, mint annak a kapocsnak a bemutatása, ami összeköti Soo Rin-t és Sung Min-t. Gyerekként szinte összeforrtak, amit akkor is meg kellett jeleníteni, amikor Sung Min már felnőttként tér vissza. Nos itt picit tartottam attól, hogy rossz irányba megy el ezen érzelem felszínre hozása, viszont Kang Dong Won profi módjára tudta úgy megjeleníteni ezt a kötődést egy felnőtt és egy gyerek közt, hogy az nem csap át félreérthető irányba.


Shin Eun Soo (Soo Rin) fiatal kora ellenére nagyon szépen hozta a szerepét. Remélem még sokat fogok hallani felőle, mert ha szépen halad tovább és csiszolja képességeit, akkor  remélhetőleg sok-sok emlékezetes karaktert láthatunk majd tőle.

Um Tae Goo (felnőtt Tae Sik) számomra mindig fekete báránynak tűnik a szakmában. Sok-sok nagy produkcióban szerepelt, ráadásul kiemelkedően, mégis sosem tudott kitörni és saját főszerepet kapni és ezt nem is értem, hogy miért?

Plusz kiemelném újra a látványvilágot!
Egyszerűen pazar!!! Nem spóroltak a speciális effektekből, a részletes díszletekből, mindenre odafigyeltek és egy utolsó pillanatig emlékezetes filmet alkottak ezáltal.



Összefoglalva: Mindenképpen ajánlom, ha szeretitek a misztikus, fantasy vonalat. Viszont készüljön mindenki a keményebb lelki háttérre is. Több, mint 2 órás a film, így nem éppen egy gyorsan lezavarós, de szerintem nem is éri meg csak háttérzajnak berakni. Erre oda kell figyelni. Érdemes ;)

Trailer


Magyar Felirat


Pontozás:
Cselekmény: 8/10
Színészek: 9/10
Zene: 7/10


Filmajánló: BLEACH Live Action

$
0
0
Sok-sok reklám és promo járta körbe a sokak által várva-várt live action feldolgozását a méltán híres Bleach szériának, amely már a Netflix által is elérhető. Lássuk csak, hogy is sikerült :)
Rendhagyó ismertető lesz, mivel hármunk közül 2-en hatalmas rajongói a manga/anime szériának, míg jómagam (Sophie) full friss húsként láttam hozzá.


Cím: BLEACH 
Rendező: Shinsuke Sato
Műfaj: fantasy, akció
Bemutató: 2018. július 20.
Játékidő: 108 perc


Szereplők:
Kurosaki Ichigo - Fukushi Sota
Kuchiki Rukia - Sugisaki Hana
Ishida Uryu - Yoshizawa Ryo
Kuchiki Byakuya - MIYAVI


Történet:
Ichigo egy gimnazista srác, akinek különleges képessége van, látja a szellemeket. Egyik éjjel összetalálkozik Rukiával, a Halálistennel. Mivel Ichigo kivételes energiákat sugároz, így vonzza a gonosz lelkeket / Lidérceket, - kik a lelkére sóvárognak - így hát a találkozás során nem maradt más választása Rukiának, mint átadni erejét Ichigonak. Azonban túl jól sikerült a segítség, így képességétől megfosztva a Földön ragadt. Ereje nélkül nincs lehetősége visszatérni a Lelkek világába, azonban azzal, hogy egy embernek adta az erejét megszegte az egyik legfontosabb szabályt, amely miatt a Lelkek városának egy Kapitánya (aki történetesen Rukia bátyja) haragját is kiváltja. Csak azzal tisztázhatja magát, ha Ichigo megerősödik és ezáltal képes lesz visszaadni számára az erejét.
Whalemény:
Nos, kezdjük a teljesen kezdő Bleach-néző szempontjából :)
~Sophie~:
Mindig tartok egy kicsit a live action (élőszereplős) feldolgozásoktól, mivel a komplexebb animéket/mangákat nagyon nehéz belehelyezni a fizikai világba. Amytől és Sorától sokat hallottam a szériáról, így körülbelül körvonalazódott bennem, hogy miről is fog szólni (illetve azért az első 3 részig eljutottam az animében is ;) ). Ezen 3 rész vonatkozásában csak azt tudom mondani, hogy teljesen jól követte az általam látottakat :) Későbbi eseményekről majd szakértőink fognak nyilatkozni. Szereplők tekintetében elégedett voltam mindenkivel, bár be kell ismernem, inkább MIYAVI miatt vártam a filmet :D Így pozitív csalódásként ért, hogy mind a történet, mind a szereplők tekintetében székhez szögező élmény volt.
Látványvilágában is  - a filmes lehetőségeket nézve - fair volt és a nagy kardozós, harcolós jeleneteknél sem volt "gagyi"érzésem. Jó, persze azért a japán stílust tükrözte, de a történet szépen ment, nem volt ez kizökkentő.
Számomra a Halálistenek "design"-ja miatt jobban illett volna egy korhű időbe, de végülis ebben a modern világban is működött a dolog, csak kicsit így kilógtak számomra :) (de ez nem a filmnek róható fel, hiszen az eredeti manga is a modern világban játszódik)

~Amy~:
Én félig izgatottan félig fenntartásokkal vártam a filmet, mert többségében nem szoktak ezek a live action-ök jól sikerülni. xD
Őszintén mondom, hogy jó lett a film. A történet vezetése néhol eltért és néhol emiatt pont Byakuya tettei lettek "nyeh" kategória, de látványban nagyon igyekeztek visszaadni az eredeti történetet,(a Hollow-k, Zabimaru és Ishida fegyverei szuperek voltak) a karakterek, ha külsőre nem is mind, de összességében passzoltak, a legtöbben még az anime szinkronok beszéd stílusát is igyekeztek hozni. *piros pont* Viszont sajnos nálam Isshin és Byakuya nem jött össze, pedig nagyon drukkoltam Miyavinak... és itt nem azt értem, hogy borzalom lett, csak nekem valahogy nem lett az igazi...
Az elején nem tetszett hogy nem kapjuk meg a szokásos harci muzsikákat, amiket megszoktunk, de végül rájöttem, hogy nem is baj. Ha túlságosan hasonlítani akarna az eredetire pont nem sikerült volna a nagy erőlködésben.
Őszintén várom a folytatást. Ugyan vannak hibái a filmnek, mégis az FMA után üdítő volt nézni. Viszont nem tudom elképzelni, hogy valaha készítenének folytatást, hiszen akkor már a Lelkek világában kéne folytatódnia a történetnek, (de ugye Orihime és Chad elég háttérbe szorultak, lehet érnek egy időhúzós filmet a későbbiekben) ahol várna minket 13 kapitány és hadnagy megformálása és mozgatása. Nem tudom elképzelni, hogy film szinten ezt megtudnák jól lépni, de meglátjuk.

Szereplők:

Kurosaki Ichigo
Ichigo látja a szellemeket és ha úgy adódik megpróbál segíteni rajtuk. Narancs színű hajával mindig mindenhonnan kilógott, de  határozott, makacs ugyanakkor kedves személyiségével barátokra lelt osztályában. Édesapjával és két kisebb lánytestvérével él. A családi idillt édesanyja halála árnyékolja be, ami miatt Ichigo önmagát okolja, mivel édesanyja fia védelmezése közben vesztette el életét.

Kuchiki Rukia
Shinigami azaz Halálisten, aki a földön kószáló szellemeket segíti a Lelkek Világába, emellett védi a magas spirituális energiával megáldott embereket és szellemeket a Hollow avagy Lidérc lényektől, amik a rossz érzéseket hordozó szellemekből alakulnak ki és minél több spirituális energiát akarnak szerezni maguknak.
Rukia szabálykövetően és határozottan végzi munkáját, sokat múltjáról és jelenéről a filmben nem tudunk meg. Ichigóval az együtt töltött idő alatt szoros kötelék alakul ki, aminek okán Rukia igyekszik minden megtenni azért, hogy saját hibájából Ichigónak ne essen bántódása. Róla a mangában is a későbbiek során tudunk meg többet, így további leírást nem is merek írni róla, mert csak olyat írnék le, ami a filmből nem derült ki. :D

Összefoglalva:
Aki nem látta vagy olvasta előtte a sztorit, annak egy jó kis halálistenes/lidérc-vadászós sztorit ad a film, mely nem laposodik és érdekes karaktereket hoz a nézőnek. Így aki kicsit is szereti a fantasy-s vonalat, annak mindenképpen ajánlom megtekintésre.
Aki pedig hatalmas Bleach rajongó szintén nem fog nagyon melléfogni, ha megnézi. :)

Trailer



>>Magyar Felirat<< (köszönet érte a Kawaii Fansub oldalának)

Pontozás:

~Sophie~:
Cselekmény: 8/10
Színészek: 9/10
Zene: 8/10

~Amy és Sora~:
Cselekmény:  7/10
Színészek:  8/10
Zene:  7/10


Ismertető: Erased (Netflix sorozat)

$
0
0
Cím: Erased (Boku Dake ga Inai Machi)
Műfaj: dráma. időutazás, krimi
Epizódok száma: 12
Év: 2017
Csatorna: Netflix

Szereplők:
Yuki Furukawa - Satoru Fujinuma
Reo Uchikawa - Satoru Fujinuma (fiatal)
Mio Yuki - Airi Katagiri
Rinka Kakihara - Kayo Hinazuki
Noriko Eguchi - Akemi Hinazuki

Történet:
Satoru egy népszerűtlen mangaka, akinek különleges képessége van, amit ő maga úgy nevez, hogy "újra élés". A képessége által vissza tud utazni az időben, hogy egy rossz eseményt megtudjon akadályozni. Sajnos irányítani nem tudja és sokszor azt sem tudja, mi az amit meg kell akadályoznia, de egy biztos, ha megtörtént lehetősége van egy rossz eseményt meg nem történté tenni.
Egy napon édesanyját meggyilkolják. A gyilkos pedig igyekszik úgy beállítani, mintha Satoru követte volna el a bűntettet. Képességének köszönhetően 18 évet utazik vissza az időben, gyerekkorához, ahol le kell lepleznie egy gyermek sorozatgyilkos kilétét, ezzel együtt pedig megmentheti édesanyját.
Whalemény:
Kei Sanbe nagy sikerű mangájának 2017-es Netflixen elérhető élőszereplős sorozatfeldolgozása a várakozásimat összességében felülmúlta. Sajnos csak úgy tudok a sorozatról nyilatkozni, hogy sem a mangát, sem az animét nem láttam a sorozat megtekintése előtt. Sőt a korábbi élőszereplős filmet sem sikerült megnéznem (bár abban a férfi színész ránézésre nagyon nem Satorus) a Netflix sorozat előtt. Az anime megnézése tervben volt, de aztán annyira izgatott lettem a komor trailer láttán, hogy végül ledaráltam két nap alatt az egészet. Jó volt, na.
Így most már a filmet és az animét biztosan nem fogom megnézni. Azonban, aki animés javaslom, mert szinte mindenhol dicsérik a rajzolás miatt is.
Összességében a színészekkel kapcsolatos számításaim beigazolódtak mert, amilyen jól eladható Yuki Furukawa pofija, annyira rossz színészi játékkal rendelkezik. Nem a borzasztó kategória, azonban a fiatalkori énjét alakító színész fiú (Reo) már most több tehetséget mutat. Nem ásom el, mert azért sokat sikerült fejlődnie, de sajnos ebben sem volt számomra kiemelkedő.
A történetet nem ismervén, nem tudtam, hogy sok gyerekkori jelenet lesz a sorozatban, így meglepő volt számomra, hogy részeken keresztül a fiatalkori Satorut és barátait látjuk, akik próbálják leleplezni a sorozatgyilkos kilétét. A fiatalkori Satorut játszó Reo Uchikawa egyszerűen zseniális volt. Ezzel fel is került a színészek, akiket követek listára. A Stranger Things-el (NÉZD MEG, ugyan nem ázsiai) megkezdett vonalat erősíti a sok gyerekszínész alkalmazása miatt, ami hála a magasságosnak most virágkorát éli.
A történet maga zseniális, nem egy lerágott csont, amit csak máshogy csavartak. A sorozat történetvezetése is csillagos ötös. Emellett a színészek mind hozták a nekik adott szerepet.
Mindenképp szeretném kiemelni a sorozat hangulatát, ami engem igazán és rendkívüli módon megfogott.  Az ismétlődő ugyanakkor mindig változó városkép valahogy mindig belebillentett a világba. Percekig tudtam volna nézni azt az egy-egy jelenetet.
Ha nagyon figyelmesen olvassátok az ismertetőimet (amik száma egyre kevesebb sajnos) rájöttetek, hogy ez a komor, gondolkozós és folyamatos bizonytalanságban tartó stílus áll hozzám legközelebb, ami egyszerűen lebilincsel. Ez történt az Erased-el is.
A sorozat vége felé nagyon elkezdtem szurkolni, hogy legalább olyan vége legyen, mint a Border sorozatnak. Nálam sorozat tekintetében és sorozat befejezés szintjén is azt kell minimum megütni, de sajnos ezen vágyam nem teljesült. Kaptunk azonban egy igazán "japános" befejezést, sok csavarral.

Satoru Fujinuma
Kifutófiúkén dolgozik, mert mangakaként egyáltalán nem sikerül befutnia. Álmát azonban, akármilyen szomorú is a helyzet nem adja fel, töretlenül rajzol szabadidejében kuckójában. Élete egyhangú, kivéve akkor, amikor képessége felbukkan és segíthet másokon. Akár a saját kárán is, de mindenképp igyekszik megakadályozni a szörnyűséget.


Összefoglalva:
Érdemes megnéznie a sorozatot azoknak, akik szeretik a japán kicsit nyomozós, kicsit nyomasztóbb hangulatú történeteket, igazán jó gyerekszínészekkel fűszerezve.



Magyar Felirat
>>Kawaii FanSub<<

Pontozás:
Cselekmény: 9/10
Színészek: 8/10
Zene: 8/10

Filmajánló: Fullmetal Alchemist

$
0
0
Cím: Hagane no Renkinjutsushi (鋼の錬金術師)
Rendező: Sori Fumihiko
Műfaj: akció, fantasy, kaland, manga adaptáció
Bemutató: 2017.12.01.
Játékidő: 133 perc

Szereplők:
Yamada Ryosuke - Edward Elric
Mizuishi Atomu - Alphonse Elric (voice)
Honda Tsubasa - Winry Rockbell
Fujioka Dean - Roy Mustang
Renbutsu Misako - Riza Hokuai


Történet:
Azoknak akik ismerik akár mangát, akár az animét nem nagyon kell leírnom, de tényleg körvonalakban a történet: Ed és Al édesanyja váratlanul meghal. A két fiú alkímiát tanul és anyjuk elvesztését nem viselvén el, megkísérlik visszahozni az életbe. Azonban a semmiből valamit nem teremthet senki és kísérletük kudarcba fullad. Al elveszti testét és Ed az egyik karja feláldozásával egy páncélba tudja zárni öccse lelkét. Felnővén Ed egyetlen célja lesz öccse testének visszaszerzése.
Whalemény:
Nem is tudom hol kezdjem. Az eredeti történetet még évekkel ezelőtt talán gimnazista koromban láthattam és halvány emlékeim szerint szerettem a történetet. A végével ugyan nem voltam kibékülve, de egyszer jó volt, bár sosem lettem Ed vagy Al fan.
Később készítettek egy újabb animét, ami Brotherhood néven futott, amiről ha jól tudom jobban követi az eredeti manga fonalát, míg a legelső anime sorozat közel sem. (mondjátok hogy ha rosszul tudom, de kb. ennyire van fogalmam róla ha rosszul írtam :D) A Brotherhood erősen kimaradt az anime élményeimből egyrészt nem vonzott annyira a történet, másrészt már szinte alig nézek animéket, ha bármilyen japán "rajzos" termékhez nyúlok, az főként valamilyen manga. Mégis gondolván egyet és az eddigi Warner Bros által fémjelzett anime filmfeldolgozások (Kenshin első film, vagy a Kuroshitsuji) okozta pozitív csalódások sarkalltak minket arra hogy megnézzük a filmes verziót. Nos, ez több szempontból sem volt jó döntést.
Egyrészt számomra úgy tűnt a Brotherhood fonalát kapta fel a film, (illetve jobban mondva az egész  manga történetét) ami miatt nem feltétlen volt minden tiszta. Emellett a filmes formátum miatt, mint mindig itt is kb. lehetetlen volt a sztoriba mindent beletuszkolni, amit az eredeti művekben megkaptunk, így itt is csak a felszín kapargattuk, de azt nagyon és folyamatosan. Muszáj megemlítenem a történet kapcsán az egyik jelenetet, amin korábban az animében is teljesen elképedtem. *nagyon pici spoiler* A Nina és Alexander párosból kiméra alkotása erős sokk volt. Még így pár nappal a film megnézése után is előttem van a félig kutya szerű lény, aki játszani akar. Nyilván hozom a sablont, hogy a társadalom leginkább a gyerekekre és kutyákra a legérzékenyebb, de hát akkor is ez van... döbbenet... *spoiler vége*
Anime élőszereplős verzióra ültetésénél ugye mindig az a kérdés, hogy mennyire lesznek "bénák" a karakterek és a látvány. itt azért adtak picit a CGInak, szerencsére nem mondhatjuk egy percig sem alacsonynak a költségvetésüket, azonban a karakterekkel és a színészekkel már több gondom is akadt.
Al-al mondanom se kell nem sok problémám volt (hisz egy páncélzat :D) Ed viszont nekem közel sem volt Edward Elric, hasonlítani sem hasonlított. Mivel nem követem alapvetően a japán idol világot, a színész maga sem jutatott közelebb a megoldáshoz, de bizonyára egy most igen népszerű egyénre esett a választás. (utólagos szerk.: és így legyen ötösöm a lottón, a Hey! Say! JUMP nevezetű Johnny's Ent.-es fiúbanda tagja) Itt is ment a japán férfiaktól megszokott durcás tekintett és az oda mondogatós stílus, amitől már a Kurosaki-kun no Iinari ni Nante Naranaia film esetében is a hideg futkosott a hátamon. (és nem a gyönyörtől)
Az összes karakter közül, talán Hughes volt a legjobb választás, nem tudom a többi mellett ő hogy került be, de látva a kategorikus melléfogást szerintem tuti nem vállalta el az akit eredetileg akartak. :D Winry egy tipikus ideál japán lánnyá "korcsosult" barna hajjal és Lust sem volt rossz, viszont kapásból tudok mutatni vagy két cosplayert is, akik jobbak lettek volna. (jó a színészi tudást itt nyilván nem vettem számításba ennél a kijelentésnél) 

Összefoglalva:
Összességében elmondható, hogy a trailer és a poszterek ugyan visszaadták a fullmetal hangulatot, de a film számomra elég félgőzösre sikerült. Sőt, tovább megyek, több helyen látni már a Bleach anime filmes verziójának előzetesét, (a filmet azóta már láttam is :D) és szívemből szólt egy facebook komment, hiába a Kenshin (szigorúan első!) filmje, nem sok létjogosultságot adok én sem a Live action filmeknek, akárhogy is gondolkodom. Nektek mi a whaleményetek a live actionökről? Az biztos, hogy ha tehetném nem néznék meg többet, de az is biztos, hogy mivel a Bleach a Fairy Tail mellett mindig is a szívem csücske lesz tuti látni akarom majd mit alkottak belőle, csak hogy újra tudjak egy "kiborulós" whaleményt írni. (na jó, lehet titkon reménykedem, hogy mégis valahol jó lesz... :D) szerk: Bleach live action filmajánlók itt elérhető

Trailer

Magyar Felirat (online nézős verzió)
Pontozás:
Cselekmény: 6/10
Színészek: 5/10
Zene: 6/10

Filmajánló: Along With The Gods: The Two Worlds

$
0
0
Cím: Along With the Gods: The Two Worlds  (신과함께-죄와 벌)
Rendező: Kim Yong Hwa
Műfaj: fantázia, akció, túlvilág
Bemutató: 2017.12.20.
Játékidő: 139 perc

Szereplők:
Ha Jung Woo - Gang Rim
Cha Tae Hyun - Kim Ja Hong
Ju Ji Hoon - Hae Won Maek
Kim Hyang Gi - Duk Choon
Kim Dong Wook - Soo Hong
Do Kyung Soo (D.O) - Won Il Byung


Történet:
Kim Ja Hong tűzoltóként mentés közben életét veszti. Halála pillanatában megjelennek előtte őrzőangyalai, akik arra hivatottak, hogy a reinkarnálódás felé vezessék lelkét a hét túlvilági tárgyalás során, ami közel sem ígérkezik oly zökkenőmentesnek, mint azt az angyalok gondolták az elején.


Whalemény:
Nagyon nagy izgalommal vártam a filmet, mert az előzetes alapján egy igazán izgalmas "világba" csöppenhetünk a filmmel, ahol a különböző büntetések (avagy bugyrok vagy poklok) nagyon látványosan kerültek kialakításra. Ez a filmben olyan szempontból okozott pici csalódást, hogy hiába volt a hozzájuk tartozó Istenek, az őrzőangyalok munkája, minden egy komplex rendszer része, ebbőől sajnos tényleg falatnyit kapunk az egész mozi során. Én olyannyira belemerültem az egészbe, hogy sorozatként nagyon szívesen látnám az angyalok történetét, szívesen láttam volna a tárgyalások között megtett út valódi viszontagságait. (mert így csak egyik tárgyalásról a másikra ugrottunk nagy hirtelenjében) Azonban erre a magas költségvetés miatt vajmi kevés esély lesz a jövőben. Ennek pótlására a történet alapjául szolgáló webtoont érdemes lehet forgatni, ami alapvetően három részre tagolódik és ez a film a túlvilágot dolgozza fel az élet és a mítosz részek kimaradnak.

Még amellett a tény mellett is hajlandó vagyok elmenni, hogy számomra nagyon érthetetlen volt, miért kerítenek a legapróbb bűnöknek is ekkora feneket. Minden apróbb hibát felrónak a lelkeknek a túlvilági ügyészek, így ha fiatalon életed csínyeként kisétáltál fizetés nélkül egy rágóval a boltból azt tuti itt visszaköszön majd. Az angyalok feladata ügyvédként megvédeni a lelkeket és elérni, hogy mind a hét bűn alól ártatlanként távozzon, hogy reinkarnálódhasson a lélek. Ám azt nem teljesen értem, hogy Istenekként látniuk kell az elhunyt teljes életét, így miért is kell külön tárgyalni minden egyes rágólopást, megindokolva, hogy nagy kárt nem tett senkiben az illető, vagy vezekelt bűneiért holott Istenként ezt elvileg már tudniuk kéne, vagy legalábbis a tárgyalás előtt "utána nézni". :) De nyilván ez a lélek számára út igazán, hogy megbánja tetteit, még ha sokra nem is emlékezett igazán, vagy önhibáján kívül következett be a történés.
Illetve arra is legyintettem a végén már, hogy a főszereplőnk fő motivációja az volt, hogy beszélhessen édesanyjával, ami spoiler: "nem olyan formában valósult meg, mint ahogy gondoltam"

Roppantul sajnáltam, hogy nem lett jobban kibontva az koreai hitvilág a túlvilággal kapcsolatosan, mert így hiába hozták be a történet közepén izgalomfokozóként a rossz lélek szálat, nem értettem és nem tudtam mit kezdeni vele, mert nem volt meg hozzá tudásban az alapom. (nem ismertem a koreai mitológiát) Viszont a film tényleg izgalmasabbá vált tőle, és így picit felszínre került az egyik angyal múltja is. (ami kellő alapot ad a második filmhez, amit a látottak alapján nagyon várok hogy láthassam) És aminél picit előtört belőle a Goblin sorozat közbeni érzés, amit nyilván okkal alakítottak így a készítők.

A végén nagyon az érzelmekre ható zárást kaptunk, ami számomra tökéletes zárás adott, a főszereplő lélek útjának. Ugyanakkor nem tudok elmenni a tény mellett, hogy főszereplők édesanyjának innentől mindennel egyedül kell majd megbirkóznia. A szívem szakadt le az előzetesben is megjelenő táblás jelenet közben és a fia helyében én is mindenkit porrá zúztam volna.

A film mögöttes mondanivalójáért pedig külön hálás vagyok. Igaz, zavaró volt minden fentebb említett módon pellengérre állítani bűneinket, de elszámolással mindenért tartozunk(még ha úgy is gondoljuk, hogy valójában mi nem) és döntéseink nemcsak a mi, hanem mások életére hatással van.

Összefoglalva:
Az Along With The Gods egy nagyon látványos, ötletes, jó alapgondolattal rendelkező film, emellett a színészek is zseniálisak voltak, ezek miatt én mindenkinek tudom ajánlani. Mélységében ugyan a felszínt kapargattuk, mégis elröpít egy izgalmas és látványos világba, ami fantasztikus élményt adhat az erre fogékonyak számára.

Trailer
Magyar Felirat

Pontozás:
Cselekmény: 8/10
Színészek: 10/10
Zene: 10/10

Ismertető: Rich Man

$
0
0
Cím: Rich Man (리치맨)
Műfaj: romantikus, vígjáték
Epizódok száma: 16
Év: 2018
Csatorna: MBN, Dramax

Szereplők:
Suho - Lee Yoo-Chan
Ha Yeon-Soo - Kim Bo-Ra
Oh Chang-Suk - Min Tae-Joo
Kim Ye-Won - Min Tae-Ra

Történet:
Kim Bo-Ra végzős egyetemistaként szeretné megtalálni helyét a munka világában. Kb. 31 helyen járt állásinterjún, de mindannyiszor kudarcba fulladt a próbálkozása. Végül csalódottságában elmegy az akkori vezető IT cég, a Next In állásinterjújára, aminek a vezetője nem is annyira ismeretlen számára.



Whalemény:
Egyszerű ugyanakkor nehéz is egy olyan sorozatba belekezdeni, aminek már egy feldolgozását korábban már láttam (japán Rich man poor woman). És az a feldolgozás korábban felkerült az örök darab ázsiai sorozataim közé. Volt egy sejtésem, hogy nem fogja tudni azt a bizonyos lécet megugrani a koreai változat (mint visszatérése után Sano az átlagot, lásd Hanakimi). Ezt a gondolatom Sophie is megerősítette egy messenger beszélgetésben, hogy szerinte sem fog nagyobb élményt adni. Próbálkoztam minden az idő által keltett szentimentális emléket kizárni, miközben haladtam a részekkel, de azt már itt le kell szögezzem, hogy a régebbi japán sorozat jobb. Sokkal-sokkal jobb. Pont. Passz. Bumm. Természetesen ez az én whaleményem.
Ugyanakkor ez a koreai sem rossz, hiszen megtettek mindent a történet kisebb változtatásaival, hogy modernebbé, vagyis inkább "maivá" tegyék. Többek között markánsabb élt kapott a gazdag férfi egoizmusa, a céges partner (Tae-Joo) személyisége és hogy hogyan jutott arra a bizonyos szemétségi pontra. Meg természetesen szép csilli-villi minden.
A mellékszereplők sem voltak elfelejtve, kellemes részei voltak a történetnek.
Összességében az alaptörténet minden fő pontját visszakapjuk. Megvalósították ugyanazokat a pillanatokat, ugyanazokkal a fordulópontokkal, azonban adtak hozzá nekünk egy Tae-Ra-t, aki valahogy kilógott a történetből (Min Tae-Ra Yoo-Chan céges partnerének a húga, aki természetesen kőgazdag). Tae-Ra valamikor réges-régen egy kellemes napot együtt töltött Yo-Channal, aki az arcfelismerés zavara miatt nem emlékszik rá (szappanopera lvl.2). Jó, igazából nem lógott ki annyira... talán fószereplő megismerésében ő segített legjobban a nézőknek és magának Yoo-Channak is. Azonban ha gondolatban kitöröljük a jeleneit, úgy összességében nem fontos motorja a sorozatnak. Szép, karizmatikus és ennyi. Csak ugye mind tudjuk, valahogy össze kell unalom nélkül hozni a 16 részt.

Lee Yoo-Chan
Nagyon fiatalon kiderült róla, hogy egy zseni. Amellett hogy reform ötletei vannak, nehezen illeszkedik a szabályokhoz, asszertív, nyers, önfejű és ha nem vagy hasznos nem kellesz elv szerint él. Hasonló jellemzői voltak Oguri Shun által megszemélyesített karakternek is, de a koreai verzióban ezek mind hangsúlyosabbak lettek. Egy igazi kőbunkót kaptunk az első részekben. Nagyon sokáig nem is nagyon tudtam hova tenni. Mindenki körbeugrálta. Azt csinált, amit akart. És még a "szeretteivel" is bunkó volt. Elképesztő. Engem ez felháborított. Aztán jobban megismertünk a kapcsolatait és őt magát, ami árnyalta a képet, de valahogy nem tudtam elfeledni.


Kim Bor-Ra
Ahogy Yoo-Chant zseninek tartották Bo-Ra is az lehetett volna, de valahogy a társadalom le se tojta, hogy pár nap alatt egy lexikont megtanult kivülről, majd azt pontról ponta visszaidézte. Koreában ez úgy tűnik, nem számít kiemelkedő tehetségnek. Elhiszem, hogy a folyamatos változás, az innováció és az új ötletek most a legfontosabbak, de hogy ne lenne a képességeire szükség 31 helyen azt nem. Egyébként a színésznő nagyon kis kompakt cukiság lett a szerepre. Jól terelgette a baba Yoo-Chant.


Összefoglalva:
A japán verziót kedvelők lehetséges, csalódni fognak a koreai változatban. Azonban a koreai sorozatokhoz mérten egy viszonylag jó feldolgozása született a történetnek, természetesen apróbb változtatásokkal. Nem egy örök darab, viszont egy alkalomra ajánlom megtekintésre.

Trailer
Magyar Felirat

Pontozás:
Cselekmény: 7/10
Színészek: 6/10
Zene: 7/10

Arany Bálna-Díj 2018 Díjazottak

$
0
0

Az idei Arany Bálna eseményünk blogunk történelmében az ötödik volt, és ez alkalommal  is kicsit újítottunk a szavazáson. 

Azon felül, hogy mindegyik kategóriában megadott jelöltekre lehetett szavazni, nyitva hagytunk egy szabad opciót is, illetve közönség kedvence részt 4 kategóriában, hogy mindenki arra a jelöltre/alkotásra tehesse voksát, akire csak szeretne. 

Ráadásul mivel 2018-ban is meglátogattak minket (hazai és európai szinten) koreai és japán előadók, így egy rögtönzött koncertfelmérést is kértünk tőletek, amire szép számmal jeleztetek is vissza.

Nagyon szépen köszönjük az összes résztvevőtől, hogy idén is velünk volt és szavazott.

Nézzük is az idei nyerteseinket (illetve a szavazás alakulását):
/ az egyéb ill. más jelölt halmaz tartalmazza az olyan jelölteket, akikre csak kisebb számmal jöttek vegyesen voksok, így csak összességében mutatjuk /


Legjobb sorozat

What's Wrong with Secretary Kim? (김비서가 왜 그럴까) - 23,4%

További eredmények:


Legjobb férfi főszereplő

Lee Seung Gi és Park Seo Joon (holtversenyben) - 19 %


További eredmények:


Legjobb női főszereplő

Park Min Young - 35,5 %

További eredmények:


Legjobb férfi mellékszereplő

Cha Seung Won - 19 %

További eredmények:


Legjobb női mellékszereplő

Go Won Hee, Kim Min Jung és Lee Hye Young - 10 %

/ Rajtuk kívül számos más színésznőre is voksoltatok, de mivel számuk elenyésző a fent látható 3 nyertes szavazatához képest, így diagramot ennél a kategóriánál nem csatolunk /

Legjobb film

The Princess and the Matchmaker - 17%

További eredmények:
Legjobb betétdalok (OST)

[화유기 OST Part 2] 범키 (BUMKEY) - When I Saw You MV



[미스터 션샤인 OST Part 1] 박효신 (Park Hyo Shin) - 그 날 (The Day) MV




Koncertek tekintetében örömmel tapasztaltuk, hogy érdeklődésetek töretlen :)

Válaszadóink 1/3-a jelezte, hogy szeretett volna elmenni akár hazai akár külföldi koncertre is, csak ez idő/lehetőség hiányában most nem jött össze, reméljük 2019-ben sikerül valóra váltanotok terveiteket :)
Kértük, hogy írjátok meg, kinek a koncertjére mennétek el, ezek közül a legtöbb szavazatot kapó együttesek:
BTS, EXO, SHINee, ONE OK ROCK, Super Junior, VAV (illetve érkeztek szép számmal voksok a 2017-ben már itthon is koncertet adó FTISLAND-re, illetve most éppen katona idejüket töltő CNBLUE-ra is, aminek nagyon örülünk)

Az alábbi grafikonon láthatjátok, hogy a válaszadók hány %-a vett részt tavaly hazai vagy esetleg egy külföldi koncerten, illetve mennyien szerettek volna elmenni.
Voltál ebben az évben koreai vagy japán koncerten?
Köszönjük szépen, hogy 2018-ban is velünk tartottatok. Reméljük jól szórakoztatok és rendületlen lelkesedéssel vágtok bele az Új évbe :)
Kiváncsian várjuk, hogy a 2019-es év miket is fog tartogatni nekünk. Tartsatok velünk ezévben is :)

Ismertető: Hundred Million Stars From the Sky/The Smile Has Left Your Eyes

$
0
0
Cím: Hundred Million Stars From the Sky/The Smile Has Left Your Eyes (하늘에서 내리는 1억 개의 별)
Műfaj: romantikus, misztikus, thriller
Epizódok száma: 16
Év: 2018
Csatorna: tvN

Szereplők:
Seo In-Guk - Kim Moo-Young
Jung So-Min - Yoo Jin-Kang
Park Sung-Woong - Yoo Jin-Kook
Go Min-Si - Im Yoo-Ri
Yoo Jae-Myung - Yang Kyung-Mo

Történet:
Egy nő meghal. A nyomozás során a nyomozócsoport egyik tagja (Jin Kook) megtalálja a lehetséges gyilkost Moo Young személyében, azonban nincs elég bizonyítéka.
Moo Young és a nyomozó húga Jin Kang lassacskán egyre közelebb kerülnek egymáshoz, amit Jin Kook nem néz jó szemmel.

Whalemény:
Eléggé nehéz lesz erről a sorozatról írnom, mert nagyon sok vegyes érzést hagyott bennem. A történet közepéig nagyon izgalmasnak tartottam, egy titokzatos és teljesen érzelemmentes főhőssel, egy cuki, apukás rendőrrel és egy normálisnak tűnő főhősnővel.
Aztán jöttek a furcsaságok, pl gyilkosságban segédkezés és egymás leszúrása, amire igazából minden karakter csak legyintett, és aki főszereplő volt mindent megúszott büntetés nélkül. Az én értékrendembe nem fér bele mások késsel történő leszúrása, ezért kb. csak pilláztam mennyire lazán kezeli ezt mindenki. Sora adminunk erre azt mondta, lehetnek olyan közegek, ahol ezek mindennaposak és csak bennünk okoz ellenérzéseket. Hát nem tudom...

Nagyon bosszantott egy idő után, hogy Moo Youngon kívül mindenki tudta már mi történt a múltjában, de senki nem volt hajlandó elárulni neki majdnem a sorozat végéig... Milyen jogon és alapon tették ezt...? Csak a sorozatot húzták ezzel.
Számomra nem növelte a titokzatossági faktort a történet során, hogy mindig csak beszéltek érzésekről, tettekről, de nem tudtuk mi történt a múltban. Szimplán csak ültünk és néztünk, hogy aha, fogalmam sincs miről beszélnek és ez vagy az miért is olyan fontos. 
Sajnos annyira, de annyira egyértelmű volt a végkimenetele az egésznek, hogy szánalmasnak tűnt már a végére a sok nyávogás és szenvedés. Nemhogy leült volna bárki Moo Younggal elmondani mi történt, áh... Csináljunk szappanoperát, hadd szenvedjen beképzelt dolgokon.
Viszont nagyon tökös dolog, hogy nem adtak habcsókos véget az egésznek. Azonban Moo Young tettének oka olyan szinten bosszantó volt, hogyha rágondolok, csak felmegy a vérnyomásom. És kaptunk egy olyan lezárást, aminél csak néztem, hogy ez így komoly? :D 
Moo Young karaktere amilyen mélynek indult és amennyit még kilehetett volna hozni belőle nem lépték meg. Így a sorozat egyetlen tanulsággal zárul. "Emberek, kommunikáljatok egymással, normálisan és őszintén." Amit ha a sorozat egészét nézem, elég szánalmas konklúziónak tűnik.
A legőszintébben azt tudom mondani a sorozatra, hogy sajnálom. Sajnálom, mert egy iszonyatosan jó nyomozós, krimi sorozat jöhetett volna ki belőle, de helyette kaptunk egy csöpögős szappanoperát, amin mi is szenvedtünk már az utolsó pár rész alatt nemcsak a karakterek. 
Kim Moo Young
Moo Young egy nagyon titokzatos és komplex karakter a sorozat egésze alatt. Azt a misztériumot, amit köré építettek nagyjából sikeresen végezték a készítők és In Guk a lehető legjobb választás volt a szerepre. Örültem, hogy ő végül a "nő" hatására nem fordult ki önmagából egyik pillanatról a másikra, hanem igyekezett fokozatosan haladni a változás felé, azonban bizonyos személyiségjegyeit nem tudta hosszútávon elnyomni. És az is kifejezetten tetszett, hogy nem próbálták az elején túl idealizálni őt Jin Kang számára, hiszen Moo Young éppen a barátnőjével járt, és Jin Kang tudta hogy a férfi nem tejesen őszinte a kapcsolatban, mégis "ostobán" beleszeretett Moo Youngba. (spoiler:az más kérdés, hogy Jin Kang barátnőjénak halála kb. elkerülhetetlen volt, mert máshogy nem igazán jöttek volna össze)

Yoo Jin Kang
Egy nagyon egyszerű személyiség, akinek mégis megvan a maga bája és kedvessége. Testvére nevelte fel, a szüleit nem ismerte, azonban mégis szerető környezet vette körül bátyja miatt. Azonban "árvasága" ha látszólag nem is, de meghatározta egész lényét.
Nagyon jól kiismerte Moo Young személyiségét és az alkotók ezzel akarták különlegessé tenni a kapcsolatukat, mivel Moo Young egy elég komplex személyiség és csak Jin Kang értette meg igazán a sorozat egésze alatt.
Végig logikusan tudott dönteni a történet folyamán, mégis ha Moo Youngról volt szó minden szélsőgé felé hajlandó volt elmenni. 
(spoiler:én picit furcsállottam, hogy Jin Kang oké kisebb volt Moo Young, de semmire nem emlékezett a múltjából, ami mélyebb törét okozott volna neki... nekem ez picit furcsa volt)

Összefoglalva:
Én amennyire vártam és izgultam a történet elején, annyira uralkodott el rajtam a mérhetetlen csalódottság látván a sok logikátlanságot részről részre. Egyszer meglehet nézni, de én ennek ellenére nem tudom sajnos ajánlani.

Trailer
Magyar Felirat

Pontozás:
Cselekmény: 6/10
Színészek: 8/10
Zene: 7/10

Ismertető: What's Wrong With Secretary Kim

$
0
0
Cím: What's Wrong With Secretary Kim (김비서가 왜 그럴까)
Műfaj: romantikus, vígjáték
Epizódok száma: 16
Év: 2018
Csatorna: tvN

Szereplők:
Park Seo-Joon - Lee Young-Joon
Park Min-Young - Kim Mi-So
Lee Tae-Hwan - Lee Sung-Yeon
Kang Ki-Young - Park Yoo-Sik
Chansung - Go Gwi-Nam
Pyo Ye-Jin - Kim Ji-A
Kang Hong-Suk - Yang Cheol

Történet:
Kim Mi-So a tökéletes titkárnő képét testesíti meg munkájában. Minden feladatát precízen, pontosan hajtja végre. Munkatársai felnéznek rá, megjelenése kifogástalan. Főnöke maximálisan elégedett a munkájával. Mindenki elégedettnek tűnik, azonban Mis-So másra vágyik, így egyszercsak felmond. Aminek a gondolatával főnöke egyszerűen nem tud megbarátkozni, így megpróbálja maradásra bírni.


Whalemény:
Amyvel együtt estünk neki a sorozatnak, mert hát minket is elért a promó szele. Nem lehet rossz. Egy manhwa alapján készült. Azok meg általában kiemelkedően jobbak, mint a manhwa alap nélküli sorozat társaik (persze van kivétel). Plusz ott volt a színészgárda, a teaser és így már nem volt kérdés, hogy együtt, ráadásul folyamatában nézzük meg.
Sorozatok terén életünk egyik legrosszabb döntésének bizonyult. Nem is tudom Amy hányadik résznél szakadt le. És előre is sajnálom, de egyszerűen képtelen vagyok jót írni erről a sorozatról.  Annyi lehetőség lett volna benne és mégis egy klisé óceánt kaptunk, amiben a whaleményünk csak habzani tud.
Minden tipikus romantikus koreai sorozat cselekményfordulatot megkaptunk benne. De komolyan. Példák!
1. a hím két esőcsepp miatt a nőstény feje fölé csavarja Gucci kabátkáját
2. altatódalt énekel, brutál hamisan (miért van az, hogy akinek egyébkét jó hangja van annak is fosch lesz a sorozatokban?)
3. vesz/játszik egy plüss állatot/ért
4. eltévednek valahol/a sötétben
5. traumája van a férfi főszereplőnek
6. traumája van a női főszereplőnek
7. traumája van a sorozatnézőnek is!
És még végtelen ilyen van. Összességében ezekkel nem is lenne baj, mert a karakterek és a szituációk tudnak pluszt adni hozzájuk, de itt minden fenti és hasonló "fordulatra" annyira rákészülnek a részekben, hogy csak várod, hogy jöjjön a jelenet. Csak várod. Igen, persze, elered majd az eső. Igen, csapatépítő. Esik majd eső, miközben eltévednek ketten. Nah, most fog eleredni. Na. Tudod mi lesz és bamm képedbe tolják. Cikin és rettentő unalmasan vitték előre az összes eseményt, gyakran minden indok nélkül.
Az egyedüli potenciált Go Gwi-Nam történetében láttam, ami ért is valamit. De miután kiderült a nagy gyermekkori titok véglegesen érdektelenné vált a sorozat. Innentől végig az motoszkált bennem, hogy nem érzik gáznak az egészet a színészek maguk is? Mondjuk ők legalább az idejükért megkapták a pénzt, de az én időmet senki se fizeti vissza...
A főszereplők szerintem a kémia szót a gimnáziumi tankönyvükön láthatták utoljára, mert itt az sem volt sajnos.
És jó, elég erősen lehúzó lett ez a whalemény, de hogy tudjak egy jó dolgot is említeni, néhol tudtam értékelni a humort benne. De tényleg csak néha. :D 

Lee Young-Joon
Hatalmas vagyonnal rendelkezik, aki egyedül irányítja a családi cégóriást. Természetesen gyermekkori traumájával folyamatosan küzd, ezért mindenki felé titkolózik. Kapcsolataiban nullán teljesít, míg munkájában százszázalékosan. Öntelt és önimádó. Tipikus férfi karakter. Nem találtam benne semmi érdekeset. Még a színész sem tudta feldobni.

Kim Mi-So
Alapvetően egy roppant rugalmas személyiség, aki feláldozza saját vágyait, azért hogy családtagjai előre jussanak. Munkájában is pontosan ezt csinálja. Egy titkárnő, aki kissé átlépve saját határait próbálja teljesíteni öntelt főnöke minden kérését. De még a ki nem mondott, sőt még a jövőbeli kéréseit is. Mi So ismeri és tökéletesen tudja, mi várható és azt is, hogy hogyan szeretné majd megoldani főnöke. Szerintem maga a karakter nagyon érdekes lehetett volna, de a pocsék történet elvitte őt is egy olyan irányba, aminél már nem tudtam érdeklődést mutatni iránta sem. A szerepre a színésznő szerintem tökéletes volt.
Összefoglalva:
Borzasztó. Nem tudok további értelmes és elfogadható mondatot írni erről a sorozatról. Egyszerűen szörnyen klisés. Sajnos nem tudom ajánlani senki élőnek.

Trailer

Magyar Felirat
Köszönjük szépen Veronika munkáját!

Pontozás:
Cselekmény: 3/10
Színészek: 4/10
Zene: 7/10

Filmajánló: Along With the Gods: The Last 49 Days

$
0
0
Cím: Along With the Gods: The Last 49 Days [신과함께-인과 연]
Rendező: Kim Yong Hwa
Műfaj: fantasy, dráma, akció
Bemutató: 2018. augusztus 1.
Játékidő: 141 perc

Szereplők:
Gang Rim - Ha Jung Woo
Hae Won Maek - Ju Ji Hoon
Duk Choon - Kim Hyang Gi
Védőszellem/angyal - Ma Dong Seok


Történet:
Soo Hong hányattatott élete/halála után immáron rajta a sor, hogy végigmenjen kísérőivel a különböző elbíráló helyszíneken, hogy a végén újjászülethessen. Azonban ezen utazás különös fordulatot vesz, miután Gang Rim-nek visszatérő emlékképei ugranak be, ami nem hagyja nyugodni.
Hae Won Maek és Duk Choon pedig egy házi védőszellemet kapnak feladatnak, hogy végre begyűjthessék azt a lelket, akinek halálát védőangyala mindig keresztbe húzza. Ez a feladat is különösnek bizonyul, mivel a szellem személyesen is ismeri őket és felrántja a leplet múltjukról.

Whalemény:
Még mindig zseniális ez a produkció. Nagyon tetszett, hogy pontosan onnan folytatták a jelenetet, ahol az első részben abbahagyták, így tényleg azonnal visszarázódunk a sztoriba és székhez szegezve várjuk az események kibontakozását.
Számomra hatalmas pozitívum volt az, hogy mivel az első részben már az egyes bugyrok részletesebben bemutatásra kerültek, így itt csak említés szintjén találkoztunk a helyszínekkel/Istenekkel, nem vették el az időt azzal, hogy "ugyanazt" a tárgyalást újra bemutassák. Mivel most inkább a kísérők háttérsztoriján van a hangsúly, így nagyon tetszett, hogy azért közben szépen foglalkoztak Soo Hong sorsával is és nála is kaphattunk egy olyan információt, amit az első részből talán nem sejthettünk.
Személyes kedvencem még, hogy most nem mentek annyira rá a lelki kifacsarásra, nem voltak perceken át tartó drámai érzelem kínzások, hanem szépen felépített ok-okozati struktúrát kaptunk a kellő mennyiségű drámai hatásokkal megspékelve.

A látványvilág még mindig 5*, nagyon jó lenne, ha az összes produkciójukra ekkora erőt helyeznének.
<< SPOILER:személyes kedvencem volt a kis Jurassic World-ös jelenet, remélem ott azért lepapíroztak minden szerzői jogi kérdést a megjelenítést illetően>>

Szereplők még mindig nagyon jól hozták a karaktereket és egy igazán szerethető kis családot nyújtottak nekünk. A film végére kifejezetten szívmelengető volt az egymáshoz fűződő kapcsolatuk, tekintve a napvilágra került történetüket.

Összefoglalva: Akinek tetszett az első rész (ismertető ITT), annak teljes szívvel ajánlom, hogy nézze meg ezt is, mivel hozá fog tenni sokat az előzőhöz. Aki viszont nem látta még az elsőt, annak nem ajánlom, hogy anélkül nézze meg, mert sok-sok hiányérzete lesz és megfosztja magától azokat a fontos részlet bemutatásokat, ami elengedhetetlen ahhoz, hogy élvezhesse a második részt.

Trailer



Magyar Felirat (Köszönjük a fordítást RX-nek!)


Pontozás:
Cselekmény: 9/10
Színészek: 10/10
Zene: 8/10


Ismertető: Kingdom - 1.évad (16+)

$
0
0
Pár éve az HBO mellé beállt a versenybe a Netflix csatorna és hatalmasat dobbantott saját készítésű sorozataival, mely szép nézettségi adatokat is hozott a konyhájára. Ebbe a folyamatba csöppent most bele Korea is, mivel ők is megjelentek ezen a felületen egy saját gyártású sorozattal, mely azóta - kommenteket figyelve - kiérdemelte a "The Walking Dead" lehetséges trónfosztója címet. Íme jöjjön akkor a koreaiak zombis sorozatának első évada, mely a Joseon korba repít minket.


Cím: Kingdom [킹덤] / 1. évad
Műfaj: tradícionális, zombi, fantasy
Epizódok száma: 6
Év: 2019
Csatorna: Netflix


Szereplők:
Lee Chang - Ju Ji Hoon
Seo Bi - Bae Doo Na
Jo Hak Joo - Ryu Seung Ryong
Királyné - Kim Hye Jun
Moo Young - Kim Sang Ho

Történet:
Lee Chang koronaherceg egy ágyas gyermeke, így fenyegetés pozíciója számára egy esetleges újabb fiú gyermek a királyi családban. Az új Királyné oldaláról egy hatalom éhes klán kerül a vezetés élére, akiknek egyetlen reménye a totális uralomra, ha a várandós Királyné fiúnak ad életet. Ezért bármire képesek. Miután a Király beteg lett, mindenki elől elzárták, így felröppent a hír, miszerint lehet már nem is él.
A Koronaherceg minden lehetséges módon próbál harcolni a Klánnal, de ereje alig, így elhatározza, kideríti, mi is történt apjával. Testőrével felkerekedik megkeresni azt az orvost, aki elátta apját, de nem várt események középpontjába került. Egy furcsa fertőzés üti fel a fejét délen, mely hatására a holtnak vélt betegek szörnyként feltámadva éjszakánként prédára vadászva egyre több embert fertőznek meg és senki sem ismeri ezen kitörés forrását.
Lee Chang testőrével és egy ispotályban dolgozó ápolóval felveszi a versenyt az idővel és a kórral, hogy megmentsék Joseon népét és fényt derítsenek az igazságra.

Whalemény:
Már az első előzetestől nagyon vártam, hogy mit is fognak kihozni ebből a felállásból. Be kell valljam, személy szerint én a The Walking Dead-et is követtem kb 3 évad erejére, de ott a kezdeti lendület és sztori a végére már sehova sem tartott. Így külön élmény volt ezt a zombi témát viszont látni kvázi egy tradicionális köntösben. Őszintén szólva, ennek a projektnek szerintem első hallásra csak 2 végkifejlete lehet: totális bukás vagy totális siker. És szerintem bizton állíthatom, hogy szerencsére a siker igazolódott be.
Valahogy minden egyes tradicionális sorozatnál az az érzés fog el, hogy miért is nem csak ilyen sorozatokat gyártanak. Nem mondom, ebből a műfajból is volt már olyan, amit úgy szenvedtem végig, hogy már számoltam visszafele a perceket, mégis nagyobb bizodalommal kezdek bele, mint a modern társaiba. Lehet, hogy a díszletek, tájak miatt van ez az egész, de itt is azonnal jó érzés fogott el, amint elkezdődött. Különösen tetszettek azok a képi megoldások, ahogy panoráma képeket használtak a korabeli Hanyang bemutatására.
Majd kezdődött a "parafaktor", mely ugye a zombis részt adja. Nos, itt pedig előjött a Train to Busanérzés, miszerint nem egy gagyi, hörgő "beleket húzó" valamit pakolnak elénk, hanem tényleg egy örökös izgalomforrást tartogató "gonosz"-t kaptunk.
Megint ráéreztek arra a stílusra, hogy egyszerre ne kapjon meg a néző minden lényeges információt, hanem amikor épp eljön az ideje, vagy találkozunk egy új szereplővel, akkor kapunk még egy morzsát, amivel összerakhatjuk a nagy egészet. Bár amennyire enged rálátni a nagy egészre :)
Tetszett az is, hogy igazából már az intro képsorai utalnak egy bizonyos okra, de ügyesen ezt az infót csak akkor tudjuk összerakni, ha már elértük azt a szintű történet szálat.



Történeti szálat tekintve is örülök annak, amit kaptam, mivel sikerült egy kerek egész sztorit adni igazából a zombik alá, tehát nem érezzük azt, hogy  csak kellett egy felület ahol pár vonagló, oszló valami csinálja majd a balhét, hanem ténylegesen van egy sztori amibe szépen belehelyezték ezt a "fertőző járványt".

Karakterek/színészek:
- Ju Ji Hoon: Nagyon jó volt látni ebben a köntösben is, főleg az Along with the Gods filmek után. Szerepét nem írták meg mindenható, mindenben a legjobb karakternek, épp annyira esendő, mint kell, mégis kellő nyomás hatására szépen megmutatja, miből is van.
 - Bae Doo Na: Végre egy "tökös" csaj korabeli köntösben. Ezen műfajban legidegesítőbb szál ugye az szokott lenni, amikor a női nem teljes elnyomásban van, így szinte meg sem szólalhat a legtöbb esetben. Nos, itt ezt kicsit lazábbra vették. Karaktere ugyan csak egy gyógyító nővér, mégis amikor kell, hallatja a hangját, legyen a Koronahercegről szó vagy akár egy elöljáróról.

Támogató karakterek is szépen hozzák a rájuk írt feladatokat. 
Személyes kedvencem Kim Sang Ho, aki megannyi filmben/doramában mindig színt hoz a jelenetekbe. Itt is amikor kell bohókás, amikor viszont a tettek mezejére kell lépni, nem rest semmire sem.

Összefoglalva: Aki amúgy is bírja a zombis témát és mondjuk tetszett neki már a Train to Busan is, annak ez a sorozat is ígéretes lesz. Igényes, jól összerakott forgatókönyv, fair rendezés és nagyon jól válogatott színészgárda. Mindehhez persze hozzájön egy kis thriller rész, de pont annyi, amivel megtartják az alap fokozott hangulatot.
Egyetlen egy negatívum amit találtam benne....hogy Neflix-es sorozatként ebben a 6 részben pont csak addig jutunk, amíg egy újabb nagy "csata" nem bontakozik ki,így most várhatunk legalább 1 évet, hogy láthassuk a folytatást. Remélem nem tervezik sok-sok évadosra, mert szakállt fogok növeszteni a sok várakozástól :D


Trailer


Magyar Felirat


Pontozás:
Cselekmény: 8/10
Színészek: 9/10
Zene: 9/10



Ismertető: Mr. Sunshine

$
0
0
Cím: Mr. Sunshine (미스터 션샤인)
Műfaj: romantikus, történelmi
Epizódok száma: 24
Év: 2018
Csatorna: tvN

Szereplők:
Lee Byung Hun - Eugene Choi
Kim Tae Ri - Go Ae Shin
Yoo Yeon Seok - Goo Dong Mae
Kim Min Jung - Hee Na (Kudo Hina)
Byun Yo Han - Kim Hee Sung

Történet:
A szolgáló családba született Yu Jin szüleit megöli saját gazdájuk. A fiúnak is menekülnie kell, amiben egy amerikai misszionárius lesz segítségére. A kisfiú Amerikába hajózik és a kirekesztettség miatt az amerikai katonának áll. Évekkel később éppen Korea modernizálása és gyarmatosítására történő próbálkozások közepette érkezik vissza szülőhazájába, ahol találkozik az arisztokrata származású Ae Shinnel, aki minden erejével Korea függetlenségéért harcol.
Whalemény:
Mindig is nagyon szerettem két kultúra találkozásáról és együtt létezéséről szóló történeteket. (egyik nagy kedvencem Amy Tan írónő, aki a kínai és amerikai kultúra ütközéseiről ír, szülő gyermek kapcsolatokon keresztül.) A Mr. Sunshine-ban is rengeteg kultúra találkozását láthatjuk egy hatalmas színes kavalkádban. A történet akkor játszódik, amikor Korea ugyan bezárkózott volna a világ elől, Japán, Oroszország és Amerika ezt nem hagyván több kikötőjét is megnyitja és igyekszik modernizálni az elmaradt országot, (megjelenik az első hotel és jármű a tradicionális környezetben) ugyanakkor a nagy gyarmatosítás idejét éljük és (itt főként) Japán igyekszik az uralma alá vonni az országot. Nyilván a sorozat nem totálisan történelem hű, de én ezt sosem vártam el egy sorozattól sem.
A sorozat "érdemei" közé tartozik, hogy az első dél-koreai sorozat, amit a nemzetközi piacon ismert Netflixen elérhetővé tettek és a legőszintébben örülök, hogy ez lett az első nem pedig egy picsogós romantikus komédia.
A történet elég lassú lefolyású, ahogy azt a történelmi doramáktól megszokhattuk, de számomra ez mit sem vont le az egész élményből. A  ruhák, a díszlet, a színek olyan szépen vannak kivitelezve/megálmodva, hogy egy-egy hangsúlyosabb jelenetet percekig tudtam volna nézni, annyira szép látványban, és annyira megvolt tervezve egyes képek beállítása. Ezt sajnos az ismertetőhöz mellékelt képek nem igazán tudják átadni.
Nagyon tetszett, hogy nem féltek a látvány mellett arra is figyelni hogy megjelenjen a japán, angol, francia nyelv is, nem is akármilyen mértékben és minőségben. Nem hiába választották Byung Hunt főszereplőnek, így kapásból nem is tudnék mondani mást, aki alkalmasabb lett volna eljátszani egy Amerikában felnőtt férfit.
 
Senki ne ijedjen meg az első két rész "értelmetlenségétől"őszintén én is alig vettem fel a fonalat ki kicsoda és kiből mi lett, kellett pár rész mire minden letisztult és feltudtam venni a fonalat. (Emellett teljesen elképedtem Eugene anyjának bátorságán az első részben.) Azonban be kell valljam az utolsó részekre kicsit belecsömörlöttem már a sztoriba és már nagyon vártam hogy vége legyen. A történetben hirtelenjében picit gyorsabban zajlottak az események, mintha addigi téli álmából ébred volna a sorozat és egyre jobban bukkantak elő a karakterek enyhe "megszállottságára" utaló nyomok. A végét máshogy nem igazán zárhatták le, én mégis a felütés formáját másmilyennek képzeltem volna el.
A sorozat egészében a lassú snittek és hosszú párbeszédek viszik előre a cselekményt igazán. Az elején úgy gondoltam ez nem fog tetszeni, de végül jól a szemembe nevezett a sorozat, mert igen. Az egésznek a hangulata volt, ami megfogott igazán, az a borongós, mégis színes és káosz felé közelítő Korea, ami a szereplők jellemében is visszaköszönt, erősítvén a hangulatot.

Eugene Choi (Choi Yu Jin)
Yu Jin szolga sorba született szülők gyermeke. Anyját gazdájuk egy másik nemesnek akarják eladni, mert az szemet vetett rá. Emiatt menekülésre kényszerülnek, amit nemes uruk nem néz jó szemmel és Yu Jin apját agyon vereti, míg anyja hogy mentse fiát egy hajtűvel rátámad a nemes úr terhes lányára. Így Yu Jin elmenekül és anyja a rá váró megpróbáltatások miatt kútba ugrik.
Yu Jin végül sokak segítségével egy Amerikába tartó hajón köt ki, ahol katonának áll és évekkel később az éppen nehéz helyzetben lévő szülőhazájába helyezik át.
Eugene alapvetően teljesen ridegnek és érzelemmentesnek mutatja magát, azonban közeli barátai előtt megmutatkozik az ügyetlen és kedves oldala. Emiatt akik közel kerülnek hozzá nem tudják nem kedvelni és alkalmanként ugratni. (főként ezekből adódnak a sorozatban a megmosolyogtató jelenetek) Mindig elvei és legjobb meggyőződése szerint cselekszik és teljesen igaz rá az általa oly sokszor elhangzott mondat: Amit megtehet, megteszi. (bárkiért, bármikor, de szinte már megszállottam főként Ae Shinért)

Ae Shin
Nemes családba született, azonban árván nevelkedett fel, nagyapja oltalma alatt. Már kisebb korában is kiderült koránt sem hajlandó hímzéssel bíbelődni naphosszat és szüleihez hasonlóan ő is országát szeretné szolgálni a legjobb tudása szerint. Emiatt nagyapja megengedi neki, hogy egy mester mellett megtanuljon harcolni és fegyverrel lőni. A városban mindenki szeretettel gondol rá, mert nemesi származása ellenére segíti az alacsonyabb sorban élőket. Ae Shin nagyon megfontolt és eltökélt szándéka az ország védelme bármi áron, emiatt is külsőre Eugene-hez hasonlatosan erős és kemény.
Végre egy határozott és erős nő, aki emellett képes elesett is lenni és a maga módján cuki is. Ae Shinben minden benne van, amit egy nőnek képviselnie "kell" koreai szemmel és mind nagyon finoman és nem túlzóan tálalva, amitől kb. "tökéletesnek" lehetne mondani őt. (bár bőven nem az) Olyasfajta elegyét adta az erőnek és törékenységnek, amit nem tudom más színésznő hogyan tudott volna ennél jobban megjeleníteni. Kedveltem őt az elhatározásáért, és erejéért azonban döntéseivel sokszor okozott halálközeli élményt többeknek ezen elhatározásait követve. Emiatt a történet végefelé már nem tudtam ugyan úgy tekinteni már a karakterre. Sőt... a sorozat befejezése kifejezetten mélyen érintett... mivel a végére már nem tudtam ugyan úgy drukkolni neki.
Első találkozásom volt Kim Tae Ri színésznővel, de nem az utolsó. Zseniális, amit művelt, azt hiszem új kedvencet avathatok személyében.

És a teljesség igénye nélkül pár szó Kudo Hináról és Hee Sungról.
Hina: Sokáig gondoltam kimértnek a stílusát, azonban ő egy erős független női karakter, (mennyi ilyen van ebben a sorozatban :D) aki ügyesen mozgatja hotel tulajdonosként a szálakat. Kedvenc jelenetem vele, amikor az ellenség vázával történő fejbeverésénél teljes hidegvérrel, mint egy mellékes dolog közölte társával, hogy nem eredeti, az az beáldozható a váza. :D
Hee Sung: Oly keserű a sorsa, hogy nem igazán tudtam őt nem sajnálni. Ennek ellenére ő mindig a mosolygós oldalát mutatta és próbálta élvezni az életet, ami megadatott neki. A sorozat kivállóan reflektált a karaktereire, így rá is: Hee Sung párszor kiemelte, hogy szereti az életben a "fölösleges" dolgokat, mint pl.: a virágok, napfény, hold és maga a karakter is igazából hasonló szerepet töltött be a történetben. Egy színfolt volt, akinek a fejlődését és sorsát érdekes volt végig követni.

Összefoglalva:
Korea történelmének egy nagyon feszült időszakát dolgozza fel a sorozat, így nem egy vidám történetet láthat az aki belefog. Ettől eltekintve minden történelmi kdráma nézőnek ajánlom!

Trailer
Magyar Felirat

Pontozás:
Cselekmény: 9/10
Színészek: 10/10
Zene: 9/10

És egy kis képválogatás:



Ismertető: The Guest (15+)

$
0
0
Cím: The Guest [손]
Műfaj: thriller, misztikus, démonűzés
Epizódok száma: 16
Év: 2018
Csatorna: OCN

Szereplők:
Yoon Hwa Pyung - Kim Dong Wook
Choi Yoon - Kim Jae Wook
Kang Kil Young - Jung Eun Chae
Yook Gwang - Lee Won Jong
Ko Detektív - Park Ho San
Yang Atya - Ahn Nae Sang

Történet:
Yoon Hwa Pyung sámán családba született különös képességgel megáldott Látóként (azaz médiumként), így gyerekkorától kezdve képes volt látni a szellemeket. A Keleti-tenger melletti kis halász faluban töltötte nem szokványos életét addig a bizonyos napig, míg egy démon fel nem tűnt, aki maga után csak megszállt embereket és sok-sok erőszakot nem hagyott.
Egyik ilyen alkalommal Hwa Pyung és családja áldozata lett a démonnak így egy sámán ördögűzést hajtott végre rajta de ez sem akart segíteni, végül papok tűntek fel, de ez is rosszul sült el. A gyermek testét ugyan elhagyta az ártó szellem, de ezzel kezdődött csak el a 20 éven át tartó harc a gonosszal.
Az ördögűzésben segédkező paptanoncot megszállta a gonosz lélek, így kényszerítve borzalmas gyilkosságokra, melynek áldozatai saját családja lett és majdnem a kisöccse is, aki csak egy épp arra járó rendőrnőnek köszönhette életét, ki saját életével fizetett ezen segítségért.
Így Hwa Pyung, a megmentett kisöccs és az árván maradt rendőrnő lányának sorsa végérvényesen összeforrt és életcéljuk lett előkeríteni azt a démont, aki családjuk halálát okozta.

Whalemény:
Ha csak 1 mondattal kéne ismertetnem, akkor csak annyit tudnék mondani, hogy: OCN és a misztikum tökéletes párosítása....kell is ennél több? Ezen csatorna már nem egyszer bizonyította, hogy minőségi tartalmat és kivitelezést tud prezentálni nézőinek, igaz ehhez a megfelelő célközönség is szükséges. Sokakat már a démonűzés is visszatartana, azonban aki bírja és érdeklődik ezen misztikum irányába is, annak biztosan el nyeri majd a "tetszését".
Fel kell készülni azonban arra, hogy erősen korhatáros, már-már inkább a 18+ karikára tenném, mivel keményebb (ön)gyilkosságok is vannak benne a szellemekkel kooperáló misztikumon felül.
Kifejezetten tetszett, ahogy 2 részes blokkonként mindig egy új sztorit kaptunk, ezáltal jutva közelebb a démonhoz, viszont közben vagy háromszor csavartak a sztorin, így néha olyan érzésem volt, mint egy Agatha Christie regényben, ahol már az egér is gyanús.
Viszont ami miatt még akár ezen véres jeleneteken is könnyebben felül lehet emelkedni, azok a színészek. Zseniális casting és zseniális kivitelezés. Mindegyik szereplő élt, ott volt, teljes erőbedobással hozta a karakterét és még az utolsó "sírásó" is azon volt, hogy 100%-ot tegyen az asztalra.
Itt emelném megint csak ki a koreai gyerek színészeket...Egyszerűen huuuu...Semmi sem tud parásabb lenni, mint egy angyali arcú gyermek démoni felhanggal a mély sötét éjszakában.

Plusz kiemelendő eleme a betétdalok voltak, akár a score részek instrumentális háttérzenéi, akár a fő OST betétdalok, mindegyik vitte a prímet.



De térjünk vissza egy kicsit a főbb szereplőinkhez is.
Kim Dong Wook / Yoon Hwa Pyung: Először vele az Along with the Gods 1-2 szériában találkoztam, ott is már volt egy stílusa, de ebben szépen kinyílt. Mind az orgánuma, mind színjátszása teljesen rendben volt, szépen fejlesztgette karakterét és a végén ez meg is hozta az eredményt.

Kim Jae Wook / Choi Yoon: Mindig szeretem komolyabb filmekben/sorozatokban viszont látni Jae Wook-ot mert egyszerűen képernyőre termett. Valahogy benne mindig érzek egy kis depresszív hajlamot, emiatt aztán pazarul tud keményebb sztorikban helyt állni. És el kell ismerni, a papi szerep itt most rá lett írva.

Jung Eun Chae / Kang Kil Young: Legutóbb vele a Return c. doramában találkoztam, mely a tavalyi év best-je lett nálam és nagyon örülök, hogy mindig ilyen jó sorozatokkal találják meg a színésznőt, mert minden oldalát képes így megmutatni. Míg az előző doramában egy utolsó mozdulatáig példás koreai anya volt, addig itt egy fékezhetetlen, csökönyös nyomozó, aki az utolsó véréig ráharap kiszemelt gyanúsítottjára és kiáll bármilyen helyzetben saját magáért és a hozzá közelállókért is.

Összefoglalva: Aki nem riad vissza a témától, annak mindenképpen egy próbát megér. Amennyiben látta már előtte a The Priests c. filmet, akkor már tudhatja, hogy kb mire is számítson. Aki viszont most merészkedne a filmipar ezen szegletére, annak az első rész után már biztosan eldől, hogy falni fogja vagy éppen befalazza a képernyőjét, nehogy éjszaka valaki beköszönjön ;)

Trailer



Magyar Felirat (fordítás alatt)


Pontozás:
Cselekmény: 8/10
Színészek: 10/10
Zene: 9/10

Ismertető: D-Day

$
0
0
Cím: D-Day (디 데이)
Műfaj: romantikus, katasztrófa, orvosi
Epizódok száma: 20
Év: 2015
Csatorna: JTBC

Szereplők:
Kim Young-Kwang - Lee Hae-Sung
Jung So-Min - Jung Ddol-Mi
Ha Seok-Jin - Han Woo-Jin
Kim Sang-Ho - Choi Il-Sub
Lee Sung-Yeol - An Dae-Gil
Song Ji-Ho - Lee Woo-Sung

Történet:
Természeti csapás éri Szöult, melynek következtében rengeteg ember sérül meg, házak, kórházak omlanak össze. Gáz, vízvezeték csövek mennek tönkre. Hatalmas a baj. Minden orvosi és katasztrófa védelmi erőre szüksége van a városnak, hogy a sebesülteket ellásák és megmentsék a törmelék alá szorult embereket. Azonban még ebben a helyeztben sem szabadulnak az emberek a politikai és kórházvezetés érdekeitől, amik nem feltétlen szolgálják a köz javát.
Whalemény:
Még a kijövetelekor, igen 2015-ben megnéztem, azonban valahogy sosem lett belőle ismertető. Sajnos még most is furcsán kettős érzés van bennem a sorozat után, mert nem igazán tudom teljes szívvel ajánlani, mégis valahogy a végére értem, de nem tudom megfejteni, hogy hogyan. Sőt volt olyan rész, ami után alig vártam a következőt, de ez talán csak egyszer történt meg.
Nagyon szimpatikus volt, hogy egy igazi katasztrófa sorozatot szerettek volna belőle készíteni. Robbanó, dőlő házakkal, amik újabb és újabb problémát okoznak a főszereplőknek, amivel haladgat előre a cselekmény, egyben a karakterek megismerése is. Azonban elég sok cukormáz jutott bele nem a jobb verzióban, meg számomra érthetelen, hogy Hae Sung, hogyan is lesz túl traumáján.
Néhány logikai csavart leszámítva egyébként egészen emészthető a sorozat. A katasztrófa jelenetekben nem vállaltak sokat, amik így egészen jól sikerültek. Azonban a karakterek számomra nagyon nem lettek túlgondolva, olyan mintha a saját dimenziójukba ragadtak volna. Ez alól talán Hae Sung kivétel, de ő sem mutatott olyan igazán mélyet.

Lee Hae-Sung
Gyakorlott és sokat tapasztalt orvos, aki a szakmájában az egyik legjobbnak számít. Döntéseiben határozott, ahogy az emberek megmentésében is maximálisan elkötelezett. Egy igazán szerethető és támogató karakter, aki magaköré tudja gyűjteni az embereket pusztán azzal, hogy emberként bánik velük. Családi háttere egy kissé bonyolult, melynek következtében a tragédiában ő maga is sérül, ugyan "csupán" lelkileg. A színész szerintem megfelelő választás volt. Olyan kis nagy melák, aki tud komoly lenni és még el is tudom neki hinni, hogy az.



Jung Ddol-Mi
Vidéki kórházban dolgozó orvos, aki egy véletlen folytán kerül a fővárosban a katasztrófa idején. Rögtön megtalálja a helyét a folyton aktív és mindenre elszánt Hae Sung mellett, akinek hatalmas támaszt és biztonságot ad, hogy Ddol Mi mellette áll és folyton segít neki. Ugyanakkor ez pont fordítva kap hangsúlyt a sorozatban. Sokan nem szeretik a magyar körökben a színésznőt, az emlékezetes Playfull kiss-ben nyújtott alakítása miatt, de nekem itt semmi bajom nem volt vele.


Összességében ajánlanám, aztán mindenki eldönti maga, hogy milyen is igazából ez a sorozat. Most így az ismertető végére érve és átgondolva, mi is okozhatta ezt a hatalmas ellentmondást, talán engem Hae Sung karaktere vitt végig a történeten és nem az események.

Trailer

Magyar Felirat
Nagyon szépen köszönjük az Inspiring Generation oldalnak!

Pontozás:
Cselekmény: 6/10
Színészek: 7/10
Zene: 8/10

Filmajánló: Monstrum

$
0
0
Cím: Monstrum [물괴]
Rendező: Huh Jong Ho
Műfaj: fantasy, tradícionális
Bemutató: 2018. szeptember 12.
Játékidő: 105 perc


Szereplők:
Yoon Gyeom - Kim Myung Min
Sung Han - Kim In Kwon
Myung - Hyeri
Heo - Choi Woo Sik



Történet:
Egy szörnyű pestis járvány közben egy még halálosabb szóbeszéd üti fel fejét Joseonban, miszerint egy fenevad él a hegyekben és prédára les. Hogy ezen szóbeszédnek elejét vegye, Jungjong király visszahívja hűséges, de kényszer nyugdíjba vonult tábornokát, hogy segítsen megfejteni ezen rejtélyt és így rendet tenni az amúgy is forrongó köztudatban.
Yoon Gyeom lányával és legjobb barátjával/jobb kezével nekivág a talánynak mit sem tudva arról, mire is vállalkozott.


Whalemény:
Véletlen akadtam rá erre a filmre, és mivel tradícionális fantasyval engem azonnal be lehet vinni a képernyő elé, már nyomtam is a lejátszás gombot.
Tetszett, hogy igazából egy megtörtént eseményre akarják ráhúzni a fantasy elemet a Monstrummal / Szörnyeteggel, hiszen Jungjong király 1527-ben tényleg elhagyta palotáját, mivel szentül meg volt győződve róla, hogy ott egy szörnyeteg bukkant fel.
<kicsit soileres>Alap sztori persze egy belső palota viszállyal indul, melyben ki más, mint a Főminiszter az, aki puccsot akar gerjeszteni, így az amúgy is hányattatott sorsú, pestissel küzdő népnek még bedob egy szörnyeteget is. Azonban arra nem számított, hogy tényleg van egy szörny a közelben, melyhez egy olyan titokról kellett lerántani a leplet, mely még magát az uralkodót is meglepte.
Fantasy lévén maga a Monstrum elég csinosra sikeredett, bár a budget CGI része nem volt éppen a toppon és ez a látványon azért vissza is köszönt, de az élményből még pont nem tudott levenni, csak ugye a szem már rálát és hát na...Egy picivel több kellett volna még.


Színészek sem lubickoltak, de nem is vették fél vállról, így nagy maradandót senki sem alakított, de egy egyestés filmnek teljesen elfogadható lett.


Összefoglalva: Többet nem is tudok mondani róla, mint ahogy fent is írtam. Egy egyestés képernyő elé berogyás erejére tökéletes, még talán egy újranézés is belefér :)

Trailer



A film szinkronosan is megtekinthető


Pontozás:
Cselekmény: 7/10
Színészek: 6/10
Zene: 7/10

MIYAVI - No Sleep Till Tokyo 2019 koncertbeszámoló

$
0
0

Immáron nem első alkalommal kerül sor ezen a blogon MIYAVI koncertbeszámolójára és nagyon reméljük, hogy nem is utolsóként. Személy szerint már 4. alkalommal volt szerencsém élőben is részese lenni előadásának és remélem, hogy még legalább ennyiszer tudom majd újra és újra "papírra vetni" ezen sorokat.
Ugorjunk is csak fejest egy remek éjszakába.

Idén május végén robbant a hír, hogy gitár szamurájunk megint csak útnak indul egy világ körüli turnéra - persze megint csak nem semmi koncertszámmal - így mi is megint belekerültünk. Mint ahogy megszokhattuk, most is a Livesoundállt a szervezés mögött, helyszínnek pedig (szerencsére) visszatértünk a Barba Negrához, az időpont pedig 2019. október 21. lett.

cr.: https://www.facebook.com/MIYAVI.OFFlCIAL/

Júliusban kijött új albumja is, a No Sleep Till Tokyo, melyben már szépen helyére került az egyensúly az elektronikus új stílus és a régi letisztultabb/rockosabb vonallal, így még nagyobb izgalmakkal vártuk az októbert.

cr.: https://www.facebook.com/MIYAVI.OFFlCIAL/
Az idei fanproject kezdetben a már jól bevált volt - vagyis a 2017-ben sikert aratott szívecskék - aztán szinte utolsó pillanatban egy még jobb ötlet született belőle és gondolom nem mondok újat azzal, hogy "WOOOW mekkorát ütött!!!!"

Nagyon szépen köszönjük a Miyavi Hungary oldal adminjának és lelkes segítőinek a projectet, amiről Tőlük bővebben is olvashattok az alábbi linken >>ITT<<

De térjünk is csak rá magára a koncertre.
Végre ezévben Miyavinak már jutott pár napja Budapesten is, nem csak átrohanóban láthatta a várost és ezt kihasználva szépen gyorsan le is forgatott nálunk egy klipet, szóval nem győzzük kivárni, mi is született nálunk :)

Majd október 21-hez érve eljött a várva-várt nap is.
Este 5-től a Barba Negra kitárta kapuit és el is kezdett szépen gyűlni a tömeg, majd a fanproject szervezői szépen el is kezdték kiosztogatni az est meglepetéseit, melyet majd az Under the same sky c. dalnál kellett felmutatni.

19 órakor pedig elkezdődött a beengedés és személy szerint én most nagyon örültem, hogy azonnal 20 órától már Miyavi kezdett.
Be kell valljam az igazat, nagyon tetszett, hogy visszatalált a régi egyensúlyhoz/ritmusokhoz úgy, hogy azért beleszőtte a felvett elektronikus vonalat is. 2017-ben kicsit kiforratlan volt még ez a stílusváltás, az akkori album dalai sem lettek olyan erőteljesek, de mostanra már benne is összeérett ez az egész és megint csak egy tüzes koncerttel lepett meg minket.

Amint a húrok közé csapott, Miyavi azonnal felrobbantotta a színpadot lehengerlő energiájával.


Az első blokk az új lemezekről tartogatott csemegéket remek hangszereléssel, melynél most Bobo távolléte miatt egy vendégdobos (Anthony) kísérte, a DJ pultnál meg már a 2017-es koncert alatt is megismert DJ Jonny-t láthattuk.

A felcsendült dalok közt most gyakrabban hallhattunk Miyavitól kisebb beszédeket is, többek között minden egyes alkalommal felhívja a figyelmünket a világban zajló háborúkra, menekültekre és legfőképp a nélkülöző gyerekekre és megsegítésükre. Illetve most városunkról is szívesen osztott meg pár általa tapasztalt újdonságot (például, hogy rájött, hogy Budapest Buda és Pest-ből áll).
Szóba került persze új filmje is, a Demóna 2, mely október közepétől már nálunk is látható, így azonnal el is küldött mindenkit moziba.

(Itt teszem hozzá, hogy jó "diák" lévén meg is néztem, és aki látta az első részt és tetszett, annak csak ajánlani tudom. Látványos, jó kis mese. És ha Miyavi még csak biodíszlet is a filmben <sok szövege/szerepe nincs> akkor is szívmelengető meglátni  -feljebb katt az insta posztra és azonnal le is leplezi magát :) )

Visszatérve a koncerthez: A középső blokkban aztán kaptunk zúdítva mindent, ami szem s szájnak ingere. Személy szerint hatalmas pipa került a bakancslistámra azzal, hogy hallhattam élőben a Selfish Love-ot, mely ugyebár nem mondható már mai számnak.
Ebben a blokkban került sor a fanproject-es dalra is, melynél az egész közönség szépen tartotta magát ahhoz, hogy a szám kezdetéig egy pálcika sem került elő, majd amint megszólalt az első pár taktus már fel is került a magasba mind a három égi tünemény.
Főszereplőnk annyira bele volt merülve a dalba, hogy már kezdtük azt hinni, fel sem fog nézni az első refrénig, de csak sikerült és ekkor következett a hatalmas mosoly meg a majdnem elfejetett dalszöveg ettől a pozitív sokktól :) Fel is ugrott az egész management a színpadra és össze-vissza videózták, fotózták a tömeget és magát Miyavit is, akinek levakarhatatlan volt a mosolya.

cr.: https://www.facebook.com/MIYAVI.OFFlCIAL/

Egy kis videó a sok közül:


Ezután persze végleg elgurult a "gyógyszer"és olyan erők szabadultak fel, ami aztán lesöpörte a színpadot és minket is. Miyaviról már patakokban folyt a Niagara, de semmi sem tántoríthatta el az este felgyújtásától.

Végül felvette a koncert egyen pólóját és 4 számot még lenyomott az Encore részben, de legszívesebben még 4x ennyit is meghallgattunk volna.


Plusz adalék volt az estéhez, hogy Miyavi kisebbik lánya, Jewelie épp a 9. szülinapját tartotta, így persze nem maradhatott ki a Happy Birthday szám sem közösen.

Katt az alábbi insta videóra, és azonnal láthatjátok a meglepit :)



Miután az utolsó számnak is vége lett, jött a "könnyes" búcsú és a 200-on hagyott pulzusszám, mely egész éjjelre megmaradt és megint csak egy felejthetetlen élményt adott nekünk.


Miyavinak ez a koncertje hazánkban már a 6. volt, és ha nem is napra pontosan, de 10 éve lépett először át határainkon és azóta mondhatni már visszatérő vendég. Reméljük megint csak hagytunk benne egy olyan nyomot, aminek hatására amint lehet újra ellátogat hozzánk, mi pedig megpróbáljuk a lehetetlent és megpróbáljuk még jobban meglepni.

A koncerten elhangzott dalok:

01. Stars
02. Flashback
03. In Crowd
04. Rain Dance
05. No Sleep Till Tokyo
06. Tears on Fire
07. Other Side
08. Guard You
09. Selfish Love
10. Subarashiki kana, kono sekai - What A Wonderful World
11. Under The Same Sky (fanproject dala)
12. Ha!
13. Strong
14. Fire Bird
15. Raise Me Up
16. DAY 1

ENCORE:
17. Fragile
18. Long Nights
19. The Others
20. What’s My Name

Köszönet a fotókért ~msandingo~nak, aki lelkesen kísér el engem már 4. alkalommal Miyavi koncertjeire, így jöjjön most tőle is egy kis whalemény :)

~msandingo~: "Van az a zene, ami kihagyhatatlan"
"-Jössz? 
  -Jövök!
  -Nem dolgozol? 
  -Megoldjuk…"
és megoldottuk. És így jutottam el immáron a negyedik Miyavi koncertemre. És milyen volt? Jó! Bővebben? Tök jó!
Kicsit ugyan tartottam tőle, mert a 2017-esen nekem sok volt az elektronikus rész, de Apci az Apci és kizárt, hogy kihagyjam. És milyen jól tettem.
½ 7 körül értünk a Barba Negra Clubhoz, ahol örömmel találkoztunk régebbi ismerősökkel és a Miyavi Hungary néhány segítőjének köszönhetően kézhez kaptuk a fanproject csillagjait, holdjait, felhőcskéit.
Egész jó helyre sikerült a teremben állni, az ötödik sor közepéről minden látható volt és magas emberek sem álltak előttünk XD Az egy órás várakozás gyorsan elröpült, a közönség soraiból fel-felhangzó hívó szavakkal már hangoltunk.
És aztán megjelent Miyavi. Fehér ruhája, ezüstös haja vakított a színpadon. Megszokott és kedvelt dobosunkat, Bobot idén sajnos mellőznünk kellett, de Anthonyban sem kellett csalódnunk, aki helyette játszott.
MYV idén sokkal többet beszélt, mint tavaly előtt.
Beszélt a filmjeiről, budapesti rohangálásáról (klip-készítés), ENSZ munkásságáról is. Illetve Jewelienek, az egyik lányának is velünk együtt küldött szülinapi üdvözlést, ha már nem tudott ott lenni vele. Néhány rövid mondatot magyarul is mondott, ami (fura ezt a szót vele kapcsolatban használni) tényleg cuki volt.
Nemcsak az új lemezről játszott nekünk, hanem régebbi pörgős számokat is.
Miyavi uralta a színpadot, hol itt volt, hol ott. Rohangált, pörgött, végigsöpört, mint egy szélvész és közben játszott a húrokon. Azt (is) szeretem benne, hogy látszik, ő is élvezi. Átadja magát a zenének, de nem feledkezik el közben a közönségről sem. Magával ragadott, az erő és az élet sugárzott belőle. 

A rajongók tomboltak. Amikor felcsendült az Under the Same Sky című szám, a magasba emelkedtek a holdak, csillagok, felhők. Miyavi először észre sem vette, gitárjára koncentrált, de amint felnézett meglepődött. Saját bevallása szerint annyira, hogy majdnem elfelejtette a szöveget, az est fénypontjának nevezte. Amikor látod a magasba emelt pálcákat, a körülötted tombolókat, hallod a zenét, mely magába szippant, felemel, csak azt veszed észre, hogy önfeledten ugrálsz te is. Mert itt nem lehet mást csinálni. Vonz a szamuráj kisugárzása, vidámsága, életszeretete.
És amikor 2 óra múlva hazafelé tartva még belül pörögsz, néha elmosolyodsz magadban, mert rájössz, hogy 40 felett is van az a zene, ami kihagyhatatlan. Mert annyira feltölt, hogy tudod, érzed, ez napokig kitart még.

Mert Miyavit lehet nem szeretni, csak nem érdemes ;)




Viewing all 261 articles
Browse latest View live